Pewna wygrana łodzianek na wyjeździe

4 lis 2017, 18:23

W ramach 3. kolejki ligi Siatkówki kobiet PAŁAC Bydgoszcz podejmował ŁKS Commercecon Łódź. Gospodynie nie dały rady rywalkom i musiały pogodzić się z przegraną 0:3.

Spotkanie zaczęło się wyrównanie, jednak z drobną przewagą po stronie przyjezdnych (5:6). Łodzianki zaczęły punktować i zdobyły znaczące prowadzenie (9:13). Pałacanki jednak szybko zareagowały i były blisko wyrównania (13:14), jednak siatkarki ŁKS-u po raz kolejny im “odskoczyły” (17:21). Gospodyniom nie udało się już odmienić losów seta. Musiały pogodzić się z przegraną 18:25.

Drugi set rozpoczął się tak samo jak poprzedni, po raz kolejny przy skromnym prowadzeniu Commerceconu (5:7). Tym razem jednak bydgoszczankom udało się dogonić rywalki i odebrać im przewagę (12:10). Niestety, nie mogły cieszyć się tym zbyt długo. Łodzianki odebrały im prowadzenie i czym prędzej chciały doprowadzić do końca seta (18:22). Drugi set również zakończył się wynikiem 18:25.

Poirytowwane bydgoszczanki pewnie weszły w trzecią odsłonę (7:4), jednak łodzianki nie dały im się pocieszyć prowadzeniem zbyt długo (11:12). Pałacanki zaczęły popełniać błędy, co ich rywalki bardzo chętnie wykorzystały i zdobyły wysoką, sześciopunktową przewagę (12:18). Wszystko wskazywało na to, ze siatkarki ŁKS-u już nie wypuszczą tego meczu ze swoich rąk (17:23). Przyjezdne zakończyły mecz efektownym blokiem, przy wyniku, po raz trzeci, 18:25.

KS Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

KS Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Wenerska, Kuligowska, Maternia, Świder, Różyńska, Fedusio, Fojucik, Szczygioł, Nickowska, Jagła

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Skorupa, Bidias, Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk, Sielicka, McClendon, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko-Młotkowska, Szyjka, Strasz