Pewna wygrana Orlen Wisły Płock

24 lut 2016, 19:57

W spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę Superligi mężczyzn, rywalizowały ze sobą drużyny: Orlen Wisła Płock oraz Chrobry Głogów. Nafciarze jako wiceliderzy tabeli byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie zawiedli w tym meczu. Przez cały czas prowadzili i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z wygranej 35:23.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko zdobyli dwie bramki (2:0). Przyjezdni nie byli w stanie zdobyć żadnego trafienia i o czas poprosił ich trener. Tuż po nim celnie rzucił Świtała (3:1). W 5. minucie wykluczony został Toledo, a głogowianie zaczęli odrabiać straty – skutecznością popisywał się Sobut (5:4). Gra stała się bardziej zacięta, po obu stronach padały szybkie bramki. Zhitnikov trafił nad rękami obrony Głogowa, a natychmiastowo w kontrze rzucił Płócienniczak (13:10). Jednak to gospodarze rozpędzali się z minuty na minutę i po akcjach Nikcevicia prowadzili już sześcioma bramkami (17:11). Pierwszą połowę Wisła zakończyła z ogromną przewagą (18:12).

Druga część spotkania rozpoczęła się od błędów po obu stronach, ale trafić udało się Babiczowi. O czas poprosił trener gospodarzy. Tempo spotkania się spowolniło. W 36. minucie rzut karny obronił Corrales, a Toledo indywidualnie zdobył bramkę (20:13). W drużynie gości dobrym zagraniem popisał się Biegaj (22:17). Kampela miał możliwość trafienia do pustej bramki, ale spudłował. To zemściło się na ekipie z Głogowa – trzy akcje pod rząd ukończyła Wisła (26:17). Przyjezdni walczyli, ale różnica była zbyt duża. W bramce skutecznym był Wichary, a Ghionea dołożył kolejne bramki (30:22). W ostatnich minutach meczu karę dostał Rocha, a Adamski został zatrzymany ze skrzydła. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom, aby zakończyć mecz wygraną (35:23).

Orlen Wisła Płock – SPR Chrobry Głogów 35:23 (18:12)

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales, Kwiatkowski, Daszek, Adamski, Racotea, Wiśniewski, Ghionea, Rocha, Tarabochia, Toledo, Nikcević, Zhitnikov

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela, Miszka, Pawłowski, Płócienniczak, Świtała, Sadowski, Bąk, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj, Kandora, Kubała