Pewne zwycięstwo Chemika w pierwszym meczu finałowym

14 kwi 2017, 21:59

Pierwszy mecz o mistrzostwo Polski rozegrany został w łódzkiej Atlas Arenie. Budowlane Łódź podejmowały zeszłorocznego zwycięzcę, Chemik Police. Przyjezdne zaprezentowały bardzo dobrą siatkówkę i wygrały spotkanie bez większych problemów, 3:0.

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w spotkanie, od samego początku narzucając wysokie tempo. W pierwszych minutach wyrobiły bezpieczną przewagę co pozwoliło na swobodną grę (1:6). Łodziankom bardzo trudno było wyrównać wynik, różnica okazała się zbyt duża (6:12). Przyjezdne były bardzo pewne siebie, co było widać w każdej rozegranej przez nie akcji. Policzanki zmierzały po wygraną w premierowej odsłonie (12:18). Autowy atak Kai grobelnej zakończył pierwszą partię przy stanie 14:25.

Kolejny set również zaczął się korzystnie dla policzanek (0:3). Błażej Kryształowicz prosił o czas dla swojego zespołu, pomimo tego łodzianki nie były w stanie wykonać przejścia (0:7). Powoli zaczęły zdobywać kolejne punkty, jednak różnica ciągle była znacząca (5:10). Joanna Wołosz rozgrywała bardzo dokładnie, jej koleżanki nie miały problemów ze skończeniem swoich ataków (12:17). Wszystko wskazywało, że druga partia również padnie łupem Chemika Police. Kilka minut później wszystko było jasne. przyjezdne wygrały seta 25:18 i powiększyły prowadzenie w meczu.

Trzeci set również zaczął się od prowadzenia policzanek, jednak znacznie skromniejszego niż w poprzednich odsłonach (2:4). Pomimo wszelkich starań łodzianki nie były w stanie dogonić rywalek. Różnica punktowa powiększała się z każdą minutą (5:11). Łodzianki niestety nie wystrzegały się błędów, które pogarszały ich i tak nie najlepszą sytuację (10:17). Gospodynie nie dały rady poderwać się do ataku i przeciwniczki były coraz bliżej wygranej (14:22). Spotkanie zakończyło się po ataku Aleksandry Jagieło (17:25).

Budowlane Łódź – Chemik Police 0:3 (14:25, 18:25, 17:25)

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Budowlane Łódź: Polańska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt, Dreczka, Pelc, Tobiasz, Twardowska, Strózik

Chemik Police: Werblińska, Bednarek-Kasza, Veljković, Wołosz, Jagieło, Zaroślińska, Zenik, Bełcik, Montano, Gajgał-Anioł, Smarzek, Blagojević, Krzos