Liga Mistrzyń: Pewne zwycięstwo Chemika Police

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:12
28 paź 2015, 20:23

W pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń Chemik Police pewnie pokonał Agel Prościejów 3:0.

To był bardzo dobry mecz siatkarek Chemika. Mistrzynie Polski zetknęły się już z zespołem z Czech w poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. Wtedy to ekipa z Polic również okazała się lepsza.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, ale po pierwszej przerwie technicznej w zespole gości zaczęło szwankować przyjęcie. W Chemiku wyróżniała się Helena Havelkova, która zdobywała dużą ilość punktów. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18.

W drugiej odsłonie siatkarki zespołu z Polic kontynuowały dobrą grę. Były zdecydowanie lepsze i szybko osiągnęły widoczną przewagę. Przeciwniczki Chemika nie radziły sobie z odbiorem zagrywek. Policzanki zwyciężyły tę partię 25:16.

Trzeci set również należał do Chemika. Mistrzynie Polski świetnie sobie radziły i grały bardzo spokojnie. Trener ekipy z Czech próbował ratować sytuację i przeprowadził kilka zmian, ale te nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Ostatecznie również i ta partia padła łupem gospodyń, które wygrały ją 25:21.

Chemik Police – Agel Prościejów 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

Chemik: Wołosz, Havelkova, Veljković, Montano, Werblińska, Bednarek-Kasza, Maj-Erwardt (libero).

Agel: Weiss, Vargas, Steenbergen, Markevich, Borovinsek, Castaneda, Kovarova (libero) oraz Gambova, Herelova, Matienzo, Tinklova, Soares.