Pewne zwycięstwo mistrzów Polski!

28 paź 2017, 16:21

W spotkaniu 7 kolejki PlusLigi mistrzowie Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle mierzyła sie dziś w Bydgoszczy z miejscową Łuczniczką. Obrońcy tytułu jak na razie są jedyną ekipą , która nie przegrała żadnego spotkania. I w tym spotakniu ZAKSA pokazła swoją wyższość i pewnie wygrała.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczeli gospodarze, bowiem od prowadzenia (4:1). Mistrzowie Polski jednak opanowali sytuację i doprowadzili do remisu (11:11). Dwa kolejne punkty zdobyli miejscowi i znów mieli dwupunktową przewagę. W dalszej części partii zespoły grały punkt za punkt. Jednak po atakach Sama Deroo i asie Buszka to ZAKSA uzyskała trzypunktową zaliczkę (16:19). W końcówce mistrzowie Polski pokazli że są dryżuną lepszą i zdecydowanie mierzyła po zywycięstwo w tym secie (20:24). Ostatni punkt ekipa z Kędzierzyna zdobyła po błędzie rywali.

Drugi set mistrzowie Polski zdecydowadnie skuteczniej od gospodarzy, bowiem od przewagi (1:6). Podopieczni trenera Gardiniego utrzymywali wysokie prowadzenie w dalszej części partii, po błedzie Gryca oraz plasie Sama Deroo mistrzowie Polski pewnie prowadzili z Łuczniczką (10:15). W końcówce partii ZAKSA nie pozwoliła rywalom na odrobienie strat i pewnie zmierzała do zwycięstwa (17:23). Ostatni punkt padł po skutecznym bloku, set zakończył się wygraną ZAKSY (18:25).

Trzeci set już od poczatku pokazał nam wyższość mistrzów Polski. ZAKSA uzyskała czteropunktową zaliczkę (1:5). Pozwoliło to podopiecznym trenera Gardiniego na swobodniejsze granie. Przewaga wypracowana na początku partii utrzymywała się w granicach cztrech oczek (8:12). Dwa kolejne punkty zdobyli mistrzowie Polski i trener Bednaruk poprosił o przerwę dla swoich zawodników. Po błędzie w polu zagrywki Szalachy, wynik dla gospodarzy był coraz mniej korzystny (15:20). Ostatecznie partia zakończyła się po błędzie gospodarzy na zagrywce – winikiem (18:25).

Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kedzięrzyn Koźle 0:2 (21:25, 18:25, 18:25)

MVP: Sam Deroo

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Jurkiewicz, Bobrowski, Jurkiewicz, Rhonka Gryc, Szalacha, Batagim, Filipiak oraz Kowalski

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Szymura Torres, Deroo, Semeniuk oraz Zatorski