Pewne zwycięstwo Muszyny na własnym boisku

5 lis 2017, 17:23

Polski Cukier Muszynianka Muszyna w kolejnej kolejce Ligi  Siatkówki Kobiet podejmowała u siebie drużynę POLI Budowlanych Toruń. Spotkanie zakończyło się w trzech partiach na rzecz gospodyń spotkania.

Pierwsza akcja zapisała się na koncie przyjezdnych. Do stanu 7:7 toczyła się wyrównana gra, po czym na prowadzenie wysunęły się gospodynie (14:10). Choć asem serwisowym pochwaliła się Wójcik to jednak z przodu wciąż utrzymywały się rywalki (16:14), które w dalszej części zainkasowały serię punktową (21:14). Punktowy blok Śmieszek zakończył inauguracyjną partię 25:16.

Druga partia rozpoczęła się od szybkiego objęcia prowadzenia przez Polski Cukier (7:3). Przyjezdne, zwłaszcza dzięki serwisom Ryznar zdołały doprowadzić do wyrównania, a nawet wysunąć się do przodu (8:10). Jednak nie nacieszyły się one nim zbyt długo, gdyż rywalki natychmiast wygrywając kolejne akcje wypracowały kilka “oczek” przewagi (17:13). W pewnym momencie różnica wynosiła już dziewięć punktów (23:14). Set zakończył się takim samym wynikiem jak poprzednia partia.

Trzeci, a zarazem ostatni set tego spotkania zaczął się od gry punkt za punkt (6:6). Po błędzie Kavalenki gospodynie zyskały dwupunktowe prowadzenie (8:6). Kolejna seria punktowa w wykonaniu Muszyny spowodowała, że po raz kolejny zdecydowanie odskoczyły rywalkom (15:7). Punkt z zagrywki dołożyła również Savić (20:10). Spotkanie zmierzało wielkimi krokami do zakończenia. Po ataku Wójcik (25:13) Muszynianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:16, 25:16, 25:13)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Portalska, Flakus, Radenkovic, Lis, Bociek, Bałdyga, Medyńska, Karakasheva

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Szczygłowska, Paulava, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Bimkiewicz, Ryznar, Janik, Cvetanovic, Kavalenka