Pewne zwycięstwo polskich siatkarek. Kończą fazę grupową LN jako liderki!

2 lip 2023, 12:49

Siatkarki reprezentacji Polski bez większego problemu wygrały 3:0 z Koreą Południową w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów i w ogólnej tabeli zajęły pierwsze miejsce. Zmagania w fazie pucharowej rozpoczną 12 lipca.

Pewny triumf Polek nad Koreankami

Siatkarki z Korei Południowej sprawiły Polkom nieco problemów tylko w pierwszym secie. Potrafiły wyjść nawet na 5-punktowe prowadzenie do stanu 18:13, ale w końcówce biało-czerwone pokazały, kto ma przewagę. Zawodniczki Stefano Lavariniego odrobiły straty z nawiązką i wygrały tę partię 25:23.

W drugim secie polskie siatkarki były bezkompromisowe i prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki. Największą przewagę osiągnęły przy stanie 19:10 i choć Koreanki starały się jeszcze zniwelować tę różnicę, set padł łupem Polek, które zdecydowanie wygrały 25:18.

Trzeci set miał niemal identyczny przebieg, choć w jego trakcie koreańskie siatkarki zdołały nawet wyrównać do stanu 14:14. Na nic więcej jednak nie było ich stać – biało-czerwone odskoczyły od przeciwniczek na kilka punktów i dopełniły dzieła, triumfując 25:16 i w całym meczu 3:0.

Polska vs Korea Południowa 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

W ostatecznym rozrachunku polskie siatkarki zajęły pierwsze miejsce w fazie grupowej Ligi Narodów. W ćwierćfinale, który rozegrają 12 lipca zmierzą się z ósmą drużyną zmagań. Obecnie są to Włoszki, ale w przypadku zwycięstwa nad Japonią mogą awansować na wyższą lokatę i wówczas biało-czerwone zmierzą się z Niemkami.

EURO U-19 z udziałem Polaków. Trudne zadanie ekipy Marcina Brosza. Terminarz, grupy, gdzie oglądać?