Pewne zwycięstwo przyjezdnych!

11 gru 2017, 19:37

W meczu 9 kolejki siatkarskiej Ligi Kobiet sezonu 2017/2018 w Arenie Toruń zmierzyły się miejscowa drużyna czyli POLI Budowlani z ekipą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Początek spotkania był wyrównany, żadna z drużyn nie mogła wyjść na większą przewagę (3:3, 5:5). Po błędzie Cvetanović na zagrywce oraz skutecznym bloku przyjezdne uzyskały dwa oczka prowadzenia (8:10). W dalszym fragmencie ekipa gości dzięki skutecznym atakom powiększyła jeszcze swoją przewagę nad budowlanymi (14:19). Przy wyniku (16:24) przyjezdne miały pierwszą piłkę setową i w pierwszej akcji zakończyli premierową odsłonę.

Drugi set a przynajmniej pierwsze akcje, świadczyły że będziemy świadkami wyrównanej partii. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi (4:4, 6:6). Tym razem na pierwsze trzypunktowe wyszły siatkarki gospodyń (11:8). Przy wyniku (16:12) trener budowlanych poprosił o czas dla swojej ekipy. I to poskutkowało, bardzo szybko siatkarki Ostrowca doprowadziły do remisu (17:17). W końcówce na trzy punkty odskoczyły siatkarki przyjezdnych i pewnie zmierzały do zwycięstwa (19:23). Ostatni punkt padł po błędzie Cvetanović.

Na początku trzeciej partii przyjezdne uzyskały trzy oczka przewagi nad gospodyniami (4:7). W dalszej części seta siatkarki Ostrowca powiększyły znacznie różnicę nad swoją korzyść (10:15). Końcówka seta zapowiadała Nam wszystkim że ten mecz skończy się za kilka minut (18:22). Ostatni punkt przyjezdne zdobyły po ataku. Siatkarki KSZO Ostrowca zwyciężyły (25:23) i 3:0 w całym spotkaniu.

POLI Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)

MVP: Koleta Łyszkiewicz

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Paulava, Jasińska, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Bimkiewicz, Ryznar, Janik, Cvetanović, Kavalenka, Nowak

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Ciesielczyk, Rabka,