Pewne zwycięstwo radomian w meczu na wyjeździe!

Aktualizacja: 4 sty 2017, 23:12
10 gru 2016, 18:52

To był udany mecz podopiecznych Roberta Prygla, którzy w trzech setach rozprawili się z drużyną GKS-u Katowice, dzięki czemu zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. Podopieczni trenera Gruszki wykazali się wolą walki jedynie w ostatnim secie, jednak rozpędzeni radomianie nie pozostawili im żadnych szans na uratowanie spotkania.

Od dwóch punktowych ataków rozpoczął Butryn, dając prowadzenie swojej ekipie (2:0)Katowiczanie idąc za ciosem wciąż zwiększali swoją przewagę (5:1). Świetna seria gospodarzy nie trwała zbyt długo, bowiem radomianie szybko odnaleźli swój rytm gry i doprowadzili do remisu (11:11)W środkowej części partii to przyjezdni zaczęli dyktować warunki przeciwnikom, którzy zostali w tyle (16:19)W końcówce tej partii podopieczni trenera Gruszki doprowadzili do remisu, jednak dobra gra Kędzierskiego dała Cerradowi zwycięstwo 23:25 w tym secie.
Kolejna część spotkania tym razem już od początku lepiej układała się dla radomian (0:2). Pierwsze skrzypce w drużynie przyjezdnych grał Smith, który dzięki swoim świetnym akcjom dał mazowszanom trzy “oczka” przewagi (7:10). Na nieszczęście gospodarzy równie dobrze na boisku spisywał się tej Bartłomiej Bołądź, który dotrzymywał kroku Smithowi (11:16)W końcówce podratować wynik starał się Kapelus, jednak napędzona ekipa Cerradu szybko zakończyła tę partię po akcji Żalińskiego (19:25).
Trzeci set zaczął się dla odmiany dość równą wymianą ciosów (3:3). Odrobinę lepiej spisywali się podopieczni Piotra Gruszki, którzy cały czas próbowali uciec rywalom (12:10)Radomianie jednak cały czas dotrzymywali kroku gospodarzom, co nie pozwoliło GKS-owi na luźniejszą grę (16:16)Trenerzy obu ekip próbowali bardziej rozbudzić swoich podopiecznych do gry, lecz na tablicy wyników nic się nie zmieniło (23:23). Ostatecznie po długiej grze na przewagi to goście wykazali się większą wytrwałością i po udanym ataku Wojtka Żalińskiego zakończyli to spotkanie (27:29).

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 19:25, 27:29)
MVP: Michał Kędzierski
GKS Katowice:Falaschi, Kapelus, Krulicki, Butryn, Sobański, Kalembka, Stańczak, Van Walle, Fijałek, Błoński
Cerrad Czarni Radom:Kędzierski, Żaliński, Smith, Bołądź, Forlan, Kohut, Watten, Wiese