Pewne zwycięstwo siatkarek Developresu!

25 paź 2017, 20:19

W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet mierzyły się ze sobą dziś ekipy Legionovia Legionowo i Developres SkyRes Rzeszów. Ekipa z Rzeszowa dość łatwo i szybko zwyciężyła i wywalczyła dla swojej drużyny trzy punkty.

Pierwszą akcję meczu wygrały siatkarki Legionowii po ataku Mikołajewskiej. Jednak po kilku chwilach na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki z Rzeszowa (6:4). Dwie kolejne akcje wygrały siatkarki Legionovii, więc na tablicy wyników szybko pojawił się remis. W dalszym ciągu seta rzeszowianki ustabilizowały swoją grę i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Do końca premierowej odsłony ekipa gości utrzymała skuteczną grę i dość pewnie zakończyła pierwszą partię wygraną (25:16)

Drugi set skutecznymi akcjami otworzyły siatkarki z Rzeszowa, od początku uzyskały trzypunktową przewagę (4:1). Punkty zdobyte na początku partii przez rzeszowianki oraz utrzymanie poziomu gry przez drużynę Developresu pozwoliły w dalszej części seta na swobodniejszą grę. Zaliczka z początku seta powiększała się, rzeszowianki uzyskały już ośmiopunktową przewagę (17:9). Do końca drugiej odsłony gospodynie nie poprawiły gry a siatkarki z Rzeszowa skutecznie wykonywały swoje akcje i pewnie wygrały w stosunku (25 :13).

Trzecią partie zdecydowanie lepiej otworzyły gospodynie, bowiem rozpoczeły od prowadzenia (2:5). Szybko jednak ekipa z Rzeszowa odrobiła straty z początku seta a po chwili rzeszowianki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Po ataku z lewej  strony Blagojevic i nieudanym przyjęciu Legionowi przewaga siatkarek Developresu była już pieciopunktowa (19:14). Choć kibice wierzyli w swoje siatkarki to gospodynie nie dały rady przybliżyć się do rzeszowianek. Przy stanie (24:17) ekipa z Rzeszowa miała pierwszą piłke meczową. Set ostatecznie skończył się udanym atakiem Andruszko.

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)

MVP: Jelena Blagojević

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Adamek, Alagierska, Korabiec, Szpak

Developres SkyRes Rzeszów:  Rousseaux, Gajewska, Hawryła, Żabińska, Żak, Kaczmar, Sawicka, Helić, Kaczorowska, Andruszko, Nowakowska, Blagojević