Pewne zwycięstwo wicemistrza Polski!

3 wrz 2016, 17:26

Nowy sezon 2016/2017 wicemistrz Polski, czyli Pogoń Baltica Szczecin, rozpoczął pewną wygraną z debiutancką drużyną KPR-u Kobierzyce.

W pierwszym meczu ligowym Pogoń Baltica pewnie pokonała zespół z Kobierzyc 32 do 13 (21:7). Spotkanie nie należało do emocjonujących. Podczas całego meczu na boisku ewidentnie dominowała drużyna gospodarzy. Ostatecznie Pogoń Baltica wygrała przewagą 19 bramek zapewniając sobie tym samym 2 punkty.

Już od 6 minuty sporą przewagę zyskał zespół ze Szczecina prowadząc 4:1 – w kolejnych minutach przewaga wzrastała (27. minuta – 19:5), a wicemistrzynie były praktycznie poza zasięgiem przejezdnych. Zespół z Kobierzyc podczas całego spotkania popełnił bardzo wiele błędów, które za każdym razem starała się wykorzystać drużyna gospodarzy. Niecelnych podań oraz błędów w przyjęciu nie uniknęła także siódemka ze Szczecina, która drugą połowę meczu zagrała zdecydowanie gorzej. Spotkanie pokazało różnicę w jakości gry obu zespołów.

SPR Pogoń Baltica Szczecin-KPR Gminy Kobierzyce 32:13 (21:7)

KPR Gminy Kobierzyce: Olejnik, Słota – Skalska, Wojda, Wesołowska, Łuczkowska, Kaźmierska, Łyszczyk, Szymańska, Bartkowska, Linkowska.