PGE Narodowy zamienił się w tor żużlowy. Zobacz, jak wygląda

Już w sobotę 14 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie żużlowe Grand Prix. Zaraz po finale Pucharu Polski pomiędzy Lechem a Rakowem, rozpoczęły się prace nad przygotowaniem toru na płycie stadionu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

PGE Narodowy i Speedway Grand Prix

Najlepsi żużlowcy świata po dwóch latach przerwy ponownie będą ścigać się na Stadionie Narodowym przy wsparciu aż 55 tysięcy widzów. Aby zawody mogły się w ogóle wydarzyć w tym „nietypowym” miejscu, ściągnięto z Anglii cztery tysiące ton materiału, z którego została ułożona nitka toru. Jedna pętla ma długość 278 metrów.

— To jednodniowy, specyficzny tor. Takie są zazwyczaj ciasne, ale z wieloma liniami jazdy. Czasem jest dużo niespodzianek, bo robią się dziury — powiedział Bartosz Zmarzlik.

Najlepszy polski żużlowiec jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa na Narodowym. Co ciekawe, w tym miejscu jeszcze ani razu nie wygrał żaden Polak.

W rozmowie z serwisem „Sportowe Fakty WP” Phil Morris, dyrektor cyklu Grand Prix przyznał, że tor jest w świetnym stanie. Być może został przygotowany nawet zbyt idealnie.

— W najbliższych dniach postaramy się zrobić go twardszym po wewnętrznej, aby umożliwić zawodnikom zawodnikom efektowną jazdę po zewnętrznej — przyznał.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Speedway Grand Prix 2022 inauguruje sezon. Taśma w górę w Chorwacji!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze