PGE Skra Bełchatów znów zwycięska

5 lis 2016, 16:25

Cuprum Lubin podejmował na swoim boisku zespół Phillipe Blaina – PGE Skrę Bełchatów. Lubinanie zdołali powalczyć tylko w pierwszym secie. Bełchatowianie zwyciężyli 0:3 (23:25, 19:25, 19:25).

Od początku spotkania walka toczyła się punkt za punkt (5:5). Żadna z drużyn nie wychodziła na znaczne prowadzenie (9:9). Po ataku Pencheva z lewego skrzydła Skra przejęła jednopunktowe prowadzenie (10:11).  Po skutecznym bloku miedziowych jednopunktowe prowadzenie przeszło na stronę gospodarzy (12:11). Za chwilę sytuacja znów była odwrotna. O jedno oczko lepsi byli goście (12:13). Po dotknięciu siatki przez Lisinacia i asie serwisowym Tahta lubinianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Już za chwilę goście doprowadzili do remisu (15:15). Znów skuteczny blok pozwolił uciec gospodarzom na dwa punkty (17:15). Po skutecznej obronie i ataku Puparta lubinianie powiększyli przewagę do trzech punktów (19:16). Bełchatowianie zdołali zbliżyli się na jeden punkt (19:20). Zapowiadała się ciekawa końcówka meczu (22:21). Przyjezdni doprowadzili do remisu 23:23. Piłka setowa dla Skry (23:24), atak Mariusza Wlazłego i pierwszy set trafia łupem gości 23:25.

Tym razem na początku seta Skra objęła prowadzenie 1:4. Lubinianie powrócili na jeden punkt (5:6), ale już za chwilę wynik wynosił 5:9. Przewaga bełchatowian stale się utrzymywała (9:13). W kolejnych akcjach lepsi okazywali się przyjezdni (10:16). Miedziowi rozpoczęli gonitwę za wynikiem (15:18). W decydującą część seta bełchatowianie wchodzili z czterema punktami przewagi (16:20). Psucie zagrywek przez lubinian nie pozwalało na dogonienie wyniku (18:22). Piłka setowa dla Skry przy stanie 19:24. Po ataku Michała Winiarskiego bełchatowianie wygrali drugą partię 19:25.

Bełchatów zdobył dwupunktowe prowadzenie na początku trzeciej partii (3:6). Skra utrzymywała skormne prowadzenie (7:9). Za chwilę wynik zaczął wymykać się z rąk gospodarzom spotkania (10:14). Choć chcieli powrócić do wyniku gra bełchatowian na to nie pozwalała (13:19). Mecz zbliżał się wiekimi krokami do zakończenia w trzech setach (16:22). Pika meczowa dla bełchatowian (19:24). Skuteczny blok i koniec spotkania (19:25).

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów (23:25, 19:25, 19:25)

MVP: Mariusz Wlazły

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Boehme, Pupart, Taht, Hain, Łomacz, Rusek, Malinowski, Michalski, Gorzkiewicz, Gunia, Kryś, Koumentakis, Grobelny

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Kłos, Uriarte, Winiarski, Penchev, Milczarek, Kurek, Bednorz, Gladyr, Janusz, Szapluk, Piechocki