PGE Skra Bełchatów ma nowego trenera. Zastąpił Slobodana Kovaca

Aktualizacja: lip 10 2022, 20:32
lip 8 2022, 15:00

PGE Skra Bełchatów w nowych rękach. Opiekunem klubu ogłoszony został właśnie Brytyjczyk Joel Banks. Trenerowi, który w przeszłości prowadził ekipę Noliko Maaseik, będzie pomagał Michał Bąkiewicz.

PGE Skra Bełchatów od kwietnia szukała nowego szkoleniowca

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W ostatnim sezonie Skra grała znacznie poniżej oczekiwań. Władze klubu postanowiły więc rozstać się z trenerem Slobodanem Kovacem. Od końca kwietnia trwały więc w Bełchatowie poszukiwania nowego szkoleniowca. Ostatecznie wybór padł na trenera z Wielkiej Brytanii.

Nowym opiekunem PGE Skry został Joel Banks. Anglik jest byłym siatkarzem, który podczas swojej kariery trenerskiej w pracował przede wszystkim w lidze belgijskiej i holenderskiej. Jego ostatnim klubem był Noliko Maaseik. Ze wspomnianą drużyną Banks zdobył dwa tytuły mistrza, a także jedno wicemistrzostwo kraju. Anglik prowadził klub również w siatkarskiej Lidzie Mistrzów.

Joel Banks doświadczenie zbierał również w reprezentacjach narodowych. Na początku swojej kariery Anglik pracował w kadrze Wielkiej Brytanii. Od 2019 roku 47-latek jest również opiekunem reprezentacji Finlandii.

Możliwość prowadzenia PGE Skry Bełchatów to dla mnie coś fantastycznego. (…) To uznana marka, znana w całej siatkarskiej Europie, z bogatą tradycją i licznymi sukcesami zarówno w krajowej lidze, jak i europejskich pucharach. To dla mnie wielkie wyzwanie, ale też coś, czego bez wątpienia szukałem – powiedział Banks, cytowany przez klub z Bełchatowa.

FIVB dokonuje zmian w siatkówce wzorem NBA. Nikola Grbić jest wściekły

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA