PGNiG Puchar Polski: Energa wygrywa w Szczecinie, w Gdańsku bez niespodzianki

24 mar 2016, 01:01

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski nadszedł czas na 1/4 Finału Pucharu Polski. Jest to niejako preludium przed rozpoczynającymi się w kwietniu spotkaniami fazy play-off.

23 marca 2016 (środa)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 24:28 (12:13)

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. W 12 minucie po rzucie Katarzyny Skoniecznej drużyna z Gdańska prowadziła 6:4 ale to drużyna gości schodziła do szatni z jedną bramką przewagi. Druga część meczu to od początku przewaga przyjezdnych, które w 43. minucie prowadziły już różnicą sześciu bramek. Jednakże ambitnie grające zawodniczki AZS-u zdołały poderwać się do walki i powoli odrabiały straty. Spory w tym udział miała Karolina Kalska, która w ciągu 3 minut rzuciła trzy bramki. Pomimo tych starań Akademiczki nie zdołały osiągnąć korzystnego rezultatu i do Lubina pojadą z deficytem czterech bramek. W drużynie Metraco kontuzji kolana nabawiła się podstawowa bramkarka Monika Wąż.

Najskuteczniejsze zawodniczki:
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Katarzyna Skonieczna – 6; Karolina Kalska – 5; Karolina Siódmiak -5.
Metraco Zagłębie Lubin: Żana Marić – 8; Joanna Obrusiewicz – 5; Mariola Wiertelak – 5.

Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin 23:25 (12:12)

Przed rozpoczęciem mecz ten określano jako Derby Pomorza Zachodniego. Jak każda potyczka derbowa tak i to spotkanie zapowiadało się ciekawie i takim też było. Kibice obejrzeli dobre zawody i w rewanżu możemy spodziewać się nie mniej interesującego widowiska.
Pierwsze dziesięć minut należało do zespołu z Koszalina, który po rzucie w 10. minucie Małgorzaty Trawczyńskiej prowadził 4:1. Walczące ambitnie zawodniczki ze Szczecina zdołały przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wyrównać stan meczu. Po przerwie miejscowe po kilku skutecznych akcjach i rzucie Aleksandry Zimny z 38. minuty wyszły na prowadzenie 17:16. Jednak od tego momentu to ekipa z Koszalina zaznaczyła swoją przewagę i sukcesywnie powiększała swój dorobek bramkowy nie pozwalając gospodyniom na wiele. Ostatecznie Energa AZS wygrała to spotkanie i z dużym optymizmem oczekuje na rewanż w Koszalinie.