PGNiG Superliga Kobiet: pewne zwycięstwo MKS Selgrosu Lublin

Aktualizacja: 3 maj 2017, 21:45
3 maj 2017, 20:12

Szczypiornistki MKS Selgrosu Lublin odniosły przekonywujące zwycięstwo nad zawodniczkami Pogoni Szczecin. Spotkanie odbyło się w Hali Globus w Lublinie.

Zespół gości zajmuje aktualnie 5 pozycję w ligowym zestawieniu. W sobotę Pogoń zremisowała na własnym parkiecie z Vistalem Gdynia 27 – 27. W ostatnim meczu lublinianek także był podział punktów. Szczypiornistki Selgrosu zremisowały z zawodniczkami z Koszalina 26 – 26.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Zarówno zawodniczkom z Lublina, jak i ze Szczecina zależało, aby zdobyć komplet punktów i przybliżyć się do zdobycia medali na zakończenie sezonu. Mecz lepiej rozpoczęły szczypiornistki Pogoni Szczecin, ale lublinianki bardzo szybko się rozkręciły. Doprowadziły do wyrównania i stopniowo powiększały przewagę. W 18 minucie gry gospodynie miały już 6 oczek przewagi. Po inauguracyjnej odsłonie MKS Selgros Lublin prowadził na własnym parkiecie 12 – 7.

Po zmianie stron widowisko nie zmieniło się. Zawodniczki z Lublina nadal pewnie prowadziły. Grały mądrze w ataku i w obronie, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł swoim rywalkom. Szczecinianki jednak w 55 minucie doszły gospodynie na 2 bramki. Końcówka  należała jednak do zawodniczek Selgrosu, które pewnie wygrały spotkanie 25 – 21.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 25 – 21 (12 – 7)

MKS Selgros Lublin: Januchta, Gawlik – Boźović, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Matuszczyk, Kozimur, Drabik, Nocuń, Charzyńska, Rosiak

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Krupa, Warzynkowska – Noga, Szczecina, Costa, Zimny, Królikowska, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Blażević, Yashchuk