PGNiG Superliga Mężczyzn: bez niespodzianki w Głogowie!

12 wrz 2018, 22:23

Orlen Wisła Płock pewnie wygrała mecz wyjazdowy w III kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn. To już kolejne pewne zwycięstwo gości, którzy zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli tuż za PGE VIVE Kilce.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i pewne siebie. Gospodarze mieli nadzieję na sprawienie niespodzianki w meczu z faworyzowanymi Nafciarzami, zaś goście chcieli podtrzymać passę zwycięstw na początku sezonu. Mecz od początku był bardzo wyrównany, aż to 15 minuty, kiedy to goście od stanu 7-6 odskoczyli rywalom. Szczypiorniści z Płocka pewnie prowadzili grę i na przerwę schodzili z wyraźnym prowadzeniem 17-13.

Po zmianie stron gra obu zespołów nie zmieniła się. Nafciarze pewnie grali w ataku, jak i w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele głogowianom. Kwadrans przed gońcem goście zdecydowanie prowadzili 23-17 i ze spokojem wyczekiwali na ostatnią syrenę. Ostatecznie piłkarze Orlen Wisły Płock zwyciężyli 33-26. Wyróżniającą się postacią w drużynie zwycięzców był Brazylijczyk Jose Guilherme de Toledo, którzy rzucił 5 bramek.

W IV kolejce ligowych rozgrywek Orlen Wisła Płock zmierzy się u siebie z Energą Wybrzeżem Gdańsk, zaś Chrobrego Głogów czeka wyjazd do Puław.

Chrobry Głogów-Orlen Wisła Płock 26-33 (13-17)

Chrobry Głogów: Makowiejew, Rydz, Sadowski, Tylutki, Warmijak, Bartczak, Bekisz, Czapla, Kubała, Wawrzyniak, Krzysztofik, Podobas.

Orlen Wisła Płock: Obradović, Olkowski, Tarabochia, Zdráhala, de Toledo, Mlakar, Krajewski, Góralski, Nacho Moya, Piechowski, Racotea.