Strona główna Pilka reczna PGNiG Superliga Mężczyzn: niedziela pod znakiem zwycięstw faworytów!

PGNiG Superliga Mężczyzn: niedziela pod znakiem zwycięstw faworytów!

0

W niedzielnych spotkaniach II kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn zwyciężały drużyny stawiane w roli faworytów. Zwycięstwo odnosili piłkarze z Kwidzyna, Lubina i Gdańska.

Jako pierwsi na parkiet wyszli szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn i Chrobrego Głogów. Oba zespoły chciały podtrzymać zwycięską passę sprzed tygodnia. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie i z upływem minut powiększali przewagę. W 25 minucie podopieczni Macieja Mroczkowskiego prowadzili 14-9. Pierwszą połowę zdecydowanie wygrali kwidzynianie 16-10. Po zmianie stron sytuacja na parkiecie diametralnie uległa zmianie. Przyjezdni wyraźnie prowadzili grę i zaczęli odrabiać straty, żeby 10 minut przed końcem spotkania wyjść na prowadzenie. Ostatecznie to jednak gospodarze lepiej rozegrali końcówkę i wygrali drugi mecz z rzędu 24-22.

W drugim niedzielnym spotkaniu mogliśmy obserwować grę Zagłębia Lubin i Spojni Gdynia. Lubinianie, jak i gdańszczanie przegrali przed tygodniem swoje spotkania i zdecydowanie chcieli poprawić swoją grę. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzili grę i szybko odskoczyli rywalom na kilka oczek. Po 15 minutach szczypiorniści z Lubina prowadzili 10-5. Podopieczni Bartłomieja Jaszki zwyciężyli pierwszą część spotkania 19-15. Początek drugiej części pojedynku to wyrównana walka punkt za punkt. Od 50 minuty gospodarze jednak przyspieszyli i ostatecznie zwyciężyli 38-27.

Ostatnim spotkaniem drugiej kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn to potyczka Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Gospodarze pierwszy ligowy mecz przegrali wyraźnie, zaś goście pewnie zwyciężyli. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando przyjezdnych, którzy pewnie prowadzili grę i z każdą minutą zyskiwali coraz większą przewagę. Jednak w połowie pierwszej części spotkania gra wyrównała się. Po 30 minutach oba zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu Wybrzeża Gdańsk 16-15. Druga część meczu była równie wyrównana, a bramkę na miarę zwycięstwa w ostatniej sekundzie z rzutu karnego trafił szczypiornista Wybrzeża Gdańsk Adrian Kondratiuk.

MMTS Kwidzyn-Chrobry Głogów 24-22 (16-10)

Zagłębie Lubin-Arka Gdynia 38-27 (19-15)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski-Energa Wybrzeże Gdańsk 26-27 (15-16)

Komentarze