PGNiG Superliga mężczyzn: Podsumowanie dziewiątej kolejki spotkań

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:59
4 lis 2019, 11:01

Za nami dziewiąta seria spotkań PGNiG Superligi mężczyzn w której nie doczekaliśmy się żadnej większej niespodzianki.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Torus Wybrzeże Gdańsk podejmował Energę MKS Kalisz. W spotkaniu dwóch sąsiadów z tabeli lekkim faworytem byli gospodarze. W pierwszych minutach spotkania tak jak można było się spodziewać gra była wyrównana jednak pomiędzy siódmą, a piętnastą minutą goście rzucili cztery bramki, a zespół z Gdańska było stać tylko na jedn trafienie w wykonaniu Keliana Janikowskiego. Ostatecznie pierwsza cześć zakończyła się pięciu bramkową przewagą Energii, która została powiększona do siedmiu bramek do końcowego gwizdka sędziego i to drużyna z Kalisza mogła cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Energa MKS Kalisz 20:27 (9:14)

W Płocku miejscowa Wisła mierzyła się z Grupą Azoty Tarnów i była zadecydowanym faworytem co potwierdziła już w pierwszych trzydziestu minutach zdobywając w nich piętnaście bramek, a dając rzucić przeciwnikom ledwie siedem. W drugiej części wicemistrzowie Polski powiększyli jeszcze przewagę i wygrali pewnie 33:14 utrzymując tym samym pozycję lidera.

Orlen Wisła Płock – Grupa Azoty Tarnów 33:14 (15:7)

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice w Głogowie gdzie Chrobry mierzył się z Górnikiem Zabrze. Po pierwszej części spotkania na tablicy widniał remis 17:17. W drugiej odsłonie drużyny wymieniały się prowadzeniem, a na ponad minutę przed końcem po bramce Damiana Wawrzyniaka Chrobry prowadził 31:29 i wydawało się że to gospodarze zgarną komplet punktów. Niestety dla miejscowych kibiców goście w ostatnich sekundach rzucili trzy bramki i to oni ostatecznie wywieźli cenne zwycięstwo z Wielkopolski.

Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 31:32 (17:17)

W Piotrkowie Trybunalskim Piotrkowianin mierzył się z zamykającą ligową tabele z zaledwie jednym zwycięstwem Stalą Mielec. Gospodarze przez niemalże całe spotkanie utrzymywali prowadzenie nas zespołem Stali i ostatecznie zwyciężyli 29:25.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec 29:25 (13:11)

Mający medalowe aspirację zespół Azot Puławy podejmował we własnej hali zespół Sandry SPA Pogoni Szczecin i od samego początku narzucił własny styl gry czego efektem było prowadzenie po pierwszej połowie 17:12. W drugiej odsłonie gospodarze jeszcze powiększyli przewagę i z parkietu schodzili prowadząc 37:23.

Azoty Puławy – Sadra SPA Pogoń Szczecin 37:23 (17:12)

W spotkaniu zamykającym dziewiąta serie spotkań Zagłębie Lubin zmierzył się z Gwardią Opole. Faworytem spotkania byli przyjezdni co udokumentowali prowadzenie po pierwszej części (14:11). W drugiej odsłonie gra wyrównała się jednak to zespół z Opola mógł świętować ostatecznie zwycięstwo i dopisanie do swojego dorobku trzech punktów.

MKS Zagłębie Lubin – Odra Opole 27:31 (11:14)

We wtorkowym spotkaniu MMTS Kwidzyn uległ we własnej hali VIVE Kielce 22:40.