PGNiG Superliga mężczyzn: Wygrane faworytów, zacięty mecz w Szczecinie

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:12
6 paź 2019, 10:41

Za nami cztery sobotnie spotkania 11. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie odniosło VIVE Kielce, które pokonało 38:16 Energę MKS Kalisz. Sporo problemów Wiśle Płock sprawili szczypiorniści Gwardii Opole, którzy jednak ulegli wicemistrzom Polski 23:38.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy rozpoczęli od prowadzenia 2:1 jednak już po ośmiu minutach Wisła odrobiła straty z nawiązką i po dwóch bramkach Leona Susnja i jednej Ziga Mlakara wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach trwała wyrównana walka jednak pomiędzy 17, a 23.minutą przyjezdni odskoczyli ponownie na dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 14:9. W drugich 30.minutach Płocczanie utrzymali prowadzenie i ostatecznie wywieźli z Opola komplet punktów.

Gwardia Opole – ORLEN Wisła Płock 23:28 (9:14)

Najmniejszych szans na zdobycie jakichkolwiek punktów nie pozostawili zawodnicy VIVE Kielce dla graczy Energi Kalisz. Mistrzowie Polski już po sześciu minutach prowadzili 7:0, a przyjezdni na pierwsze trafienie czekali 10.minut gdy bramkę zdobył Marek Szpera. W kolejnych minutach VIVE powiększało przewagę i na pierwszą polowe zeszło prowadząc 19:8. Druga połowa to kopia pierwszych 30.minut i pełna dominacja gospodarzy potwierdzona zwycięstwem 38:16.

VIVE Kielce – Energa MKS Kalisz 38:16 (19:8)

Ciekawe widowisko zobaczyli kibice w Szczecinie gdzie Pogoń pokonała MMTS Kwidzyn. Przed spotkaniem faworytem tego meczu wydawał się zespół przyjezdnych jednak już od pierwszych minut widać było, że oba zespoły będą walczył o pełną pule i spotkanie będzie bardzo wyrównane. W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż trzy bramki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą zespołu Pogoni. Początek drugiej połowy należał do zespołu z Kwidzyna, który doprowadził do wyrównania a następnie wyszedł na prowadzenie. Decydujące momenty miały miejsce pomiędzy 48, a 60 minutą spotkania gdy gospodarze rzucili rywalom dziewięć bramek tracąc jedynie dwie.

Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn 27:24 (12:11)

W Piotrkowie Trybunalskim doszło do spotkania sąsiadów z tabeli. Piotrkowianin mierzył się z Chrobrym Głogów, który po 9.kolejkach zajmował dziewiąte miejsce. W pierwszej części spotkania trwała wyrównana walka i żadna z ekip nie potrafiła zachować na dłużej przewagi i ostatecznie po pierwszych trzydziestu minutach to goście schodzili prowadząc jednym trafieniem. W drugich 30.minutach lepiej spisali się zawodnicy gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:23.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Chrobry Głogów 27:23 (13:14)