PGNiG Superliga Mężczyzn: zwycięstwo MMTS-u Kwidzyn po rzutach karnych!

1 wrz 2018, 18:48

SPR Stal Mielec przegrał z MMTS-em Kwidzyn po rzutach karnych 33-32 w meczu pierwszej kolejki PGNiG Superligi. Spotkanie odbyło się w Hali Gimnazjum nr 2 w Mielcu.

Oba zespoły wyszły na parkiet skoncentrowane i zmobilizowane, głodne walki oraz sukcesów w nowym sezonie. Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Kwidzyna, która bardzo szybko odskoczyła rywalom na kilka bramek. Po 15 minutach gry goście prowadzili już 8-4. Jednak po fantastycznej końcówce szczypiorniści z Mielca odrobili straty, wyszli na prowadzenie i zwyciężyli pierwszą połowę spotkania 14-13. Sytuacja na boisku w ostatnich minutach sprawiła, że kibice z wielką niecierpliwością czekali na drugą część spotkania.

Po bardzo ciekawej pierwszej połowie kibice nadal liczyli na zaciętą walkę. Wynik drugiej części spotkania otworzył Robert Orzechowski. Początek drugich 30 minut był bardzo wyrównany. W 40 minucie przewagę 2 bramek osiągnęli piłkarze gości. Kwadrans przed końcem spotkania 3 bramkami prowadziła drużyna z Kwidzyna (20-17). Jednak 2 minuty później podopieczni Krzysztofa Lipka doprowadzili do remisu. Końcówka potyczki to bardzo wyrównana i zacięta gra, w której żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie znaczącej przewagi. Mecz zakończył się remisem 27-27. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Rzuty z 7 metrów lepiej wykonywali goście wygrywając je 6-5 i całe spotkanie.

W drugiej kolejce PGNiG Superligi dzisiejszych gospodarzy czeka wyjazd do Płocka, zaś MMTS Kwidzyn podejmie Chrobrego Głogów.

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 32-33 (14-13) karne: 5-6

SPR Stal Mielec: Lipka, Wiśniewski- Wilk, Krępa, Skuciński, Rusin, Mochocki, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić, Grzegorek, Kowalczyk, Cuzic, Krupa, Rutkowski, Ćwięka.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek- Grzenkowicz, Orzechowski, Kryński, Peret, Janiszewski, Adamski, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Guziewicz, Ossowski, Potoczny, Landzwojczak, Przytuła.