PGNiG Superliga: Sobotnie mecze za nami

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:38
29 lut 2020, 22:45

Sobotnie mecze 23. kolejki PGNiG Superligi 2019/2020 zostały rozegrane w Kwidzyniu i Mielcu. W obu przypadkach górą byli gospodarze.

W Kwidzyniu MMTS rywalizował z MKS Kalisz. W pierwszej połowie obie drużyny stoczyły wyrównany bój. Do 20. minuty oglądaliśmy grę bramka za bramkę. Później przewagę zdobyli gospodarze, którzy wypracowali sobie przewagę 12:10. Do przerwy prowadzili jednak goście, którzy rzucili 15 bramek. Szczypiorniści z Kwidzynia zdobyli ich o jedną mniej.

Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli gospodarze, którzy zanotowali pięć trafień z rzędu, by ostatecznie wygrać 29:27.

Więcej emocji było w Mielcu, gdzie przyjechała Grupa Azoty Tarnów. W spotkaniu najsłabszych drużyn tego sezonu padł wynik 26:26, więc do rozstrzygnięcia losów meczu konieczne były karne, w których lepszą okazała się ekipa gospodarzy. Miejscowi kibice oglądali triumf swojej drużyny, która ograła przyjezdnych 5:4.