Czołowy austriacki skoczek zerwał więzadła. Czeka go wielomiesięczna przerwa

6 lip 2023, 14:48

Jeden z czołowych austriackich skoczków narciarskich może przegapić cały najbliższy zimowy sezon Pucharu Świata. Philipp Aschenwald podczas treningu w Innsbrucku doznał bardzo poważnej kontuzji kolana, przez którą czeka go wielomiesięczna przerwa.

Poważna kontuzja Aschenwalda

W środę na skoczni Bergisel w Innsbrucku odbywał się trening austriackich skoczków narciarskich. Z pewnością miło nie będzie go wspominał Philipp Aschenwald, który podczas jednego ze skoków zaliczył groźny upadek i doznał bardzo poważnej kontuzji.

Diagnoza: zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zerwanie więzadła krzyżowego tylnego oraz zerwanie łąkotki bocznej w lewym kolanie. Philipp ma być operowany w piątek w sanatorium Kettenbruecke i po odpowiedniej fazie odpoczynku może rozpocząć się rehabilitacja – czytamy na profilu austriackiego związku na Twitterze.

Udana kariera Philippa Aschenwalda

Philipp Aschenwald jest trzykrotnym srebrnym drużynowym medalistą mistrzostw świata. Wraz z kolegami zajmował drugie miejsce w Innsbrucku w 2019 roku i Oberstdorfie w 2021 roku, natomiast w Seefeld w 2019 roku zdobył srebrny medal w konkursie mikstów. Za każdym razem złoto zdobywali Niemcy.

Jeśli chodzi o indywidualne starty w konkursach Pucharu Świata, najlepszym sezonem dla Austriaka był jak dotąd 2019/20, kiedy to zajął ostatecznie 10. miejsce. Zajął wówczas dwa jedyne miejsca na podium – był drugi w Ruce i trzeci w Niżnym Tagile. W ostatnim sezonie z dorobkiem 168 punktów zajął dopiero 35. lokatę.

Horngacher w końcu w rozmowie z polskimi mediami. “Dotarło do mnie wiele złych głosów”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA