Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy! Medale polskich sztafet

sie 22 2022, 10:27

Wspaniały niedzielny wieczór polskiej lekkoatletyki! Pia Skrzyszowska została mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki w Monachium. Drugi medal dołożyła niespełna czterdzieści minut później, gdy wspólnie z Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapałą i Ewą Swobodą sięgnęły po srebro w sztafecie 4×100 metrów. Na tym samym dystansie brązowy medal wywalczyli nasi sprinterzy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy w Monachium

Po rewelacyjnym występie w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene, wiązaliśmy z Pią Skrzyszowską kolosalne nadzieje. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że Polkę stać na niesamowity rezultat podczas czempionatu rozgrywanego w Monachium. 21-latka potwierdziła fenomenalną dyspozycję już na mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie.

W półfinale rywalizacji polska płotkarka pobiegła zachowawczo. Natomiast wiedzieliśmy, że to efekt mądrego dysponowania siłami. W finale zobaczyliśmy Pię, która daje z siebie absolutnie sto procent. Skrzyszowska została mistrzynią Europy w wyścigu na 100 metrów przez płotki. Polka wpadła na metę z czasem 12,53 sekundy. To zaledwie o 0,02 s gorzej, niż jej rekord życiowy.

Kapitalna postawa polskich sztafet kobiet i mężczyzn

Najpierw obserwowaliśmy współzawodnictwo sztafet 4×100 mężczyzn. Jednak tutaj odrobinę życzeniowo myśleliśmy o jakimkolwiek. Raczej niewiele osób widziało polską drużynę na podium, a ona przyjemnie nas rozczarowała. Męska reprezentacja Polski w składzie Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć sięgnęła po brązowe medale w tej specjalności. Nasi sprinterzy ustanowili nowy rekord Polski – 38,15 sekundy.

W konkurencji wieńczącej lekkoatletyczny czempionat na Starym Kontynencie byliśmy świadkami rywalizacji sztafet 4×100 kobiet. Trener Jacek Lewandowski zagrał pokerowo i wystawił eksperymentalny skład: Pia Skrzyszkowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała oraz Ewa Swoboda. Polki zaprezentowały się fantastycznie na zmianach i finiszowały na drugiej lokacie, zdobywając tytuł wicemistrzyń Europy. Wynik 42,61 sekundy to nowy rekord naszego kraju w tej konkurencji.

Podsumowanie Mistrzostw Europejskich w Monachium

Reprezentacja Polski zakończyła udział w mistrzostwach Europy w Monachium z czternastoma medalami na koncie: trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Po krążki sięgali: Aleksandra Lisowska (złoto, maraton), brąz drużynowy (maraton), Wojciech Nowicki (złoto, rzut młotem), Natalia Kaczmarek (srebro, 400 m), Ewa Różańska (srebro, 400 m), Adrianna Sułek (srebro, siedmiobój), Sofia Ennaoui (brąz, 1500 m), Anna Kiełbasińska (brąz, 400 m), Katarzyna Zdziebło (srebro, chód na 20 km), Anna Wielgosz (brąz, 800m), sztafeta 4×400 m kobiet (srebro), sztafeta 4×100 m kobiet (srebro), sztafeta 4×100 m mężczyzn (brąz) i Pia Skrzyszowska (złoto, 100 m przez płotki).

Ogólnie Polacy w trakcie Mistrzostw Europejskich w stolicy Bawarii stawali na podium aż 39-krotnie, zdobywając medale w następujących dyscyplinach sportu: lekkoatletyka (14 krążków), kajakarstwo (15), kolarstwo torowe (4), wspinaczka sportowa (4) oraz wioślarstwo (2). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła ósme miejsce.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polska sztafeta 4×400 metrów ze srebrem ME. Brąz Anny Wielgosz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA