Pia Skrzyszowska walczyła o wygraną z rekordzistką świata! Polka na podium mityngu Diamentowej Ligi pomimo potknięcia [WIDEO]

2 lip 2023, 20:34

Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Polka biegła bardzo dobrze i walczyła o wygraną z rekordzistką świata Tobi Amusan, ale zahaczyła nogą jeden z ostatnich płotków, co wyraźnie wytrąciło ją z rytmu. W stolicy Szwecji wystąpili też inni reprezentanci naszego kraju.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Skrzyszowska mogła zbliżyć się do rekordu życiowego

Najlepsza Polka biegająca na 100 metrów przez płotki ma za sobą intensywny weekend. W piątek wystąpiła w zawodach Diamentowej Ligi w Lozannie, gdzie z wynikiem 12.81 s zajęła czwartą lokatę. Już dwa dni później Pia Skrzyszowska wystartowała w kolejnym mityngu prestiżowego cyklu, ale tym razem w Sztokholmie.

Zdecydowaną faworytką rozegranego w niedzielne popołudnie biegu była Tobi Amusan, do której należy rekord świata. Nasza zawodniczka przez pierwszą połowę dystansu biegła jednak prawie równo z Nigeryjką, ale zahaczyła o ósmy płotek. Wówczas Polka straciła rytm, a liderka biegu natychmiast zyskała kilka metrów przewagi. Pia Skrzyszowska linię mety minęła na trzecim miejscu, bo wyprzedziła ją jeszcze Irlandka Sarah Levin. Biorąc pod uwagę błąd w końcówce biegu oraz niesprzyjającą pogodę wynik 12.78 s można uznać jako dobry prognostyk przed kolejnymi występami. Rekord życiowy 22-latki wynosi 12.51 s.

Na Stadionie Olimpijskim w Sztokholmie zaprezentowało się siedmioro Polaków. Zadaniem Anety Lemiesz, Aleksandry Płocińskiej, Agaty Kołakowskiej i Adama Czerwińskiego było dyktowanie tempa w biegach średniodystansowych. Julia Korzuch z czasem 58.94 s zajęła czwarte miejsce na 400 metrów przez płotki. Drugą lokatę w rywalizacji na dwa okrążenia zajął Patryk Sieradzki, który pokonał dystans w czasie 1:49.49. Był to pierwszy z dwóch biegów na 800 metrów rozgrywanych podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Kilka godzin później w tej samej konkurencji rywalizowali zawodnicy ze zdecydowanie lepszymi wynikami w tym sezonie.