Strona główna Siatkówka ME: Pięć polskich par powalczy o mistrzowski tytuł

ME: Pięć polskich par powalczy o mistrzowski tytuł

0
Foto: FIVB.org

Na polskich siatkarzy plażowych czeka kolejna ważna impreza. Cztery pary męskie oraz jedna damska powalczy w mistrzostwach Starego Kontynentu w Jurmale, które rozpoczynają się w środę, a zakończą się w niedzielę.

W Łotwie zaprezentują się cztery najlepsze pary, odbywających się w ostatnim tygodniu mistrzostw Polski. Zwycięzcy – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, wicemistrzowie – Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem. Nie zabraknie również brązowych medalistów, czyli Grzegorza Fijałka i Michała Bryla oraz czwartej pary mistrzostw kraju – Jakuba Szałankiewicza i Macieja Rudola.

Największe nadzieje kibice wiążą z parą Kantor/Łosiak, którzy mierzyć będą się z parą Regza/Plavins, Włochami Ranghieri/Carambula oraz Ukraińcami Babiczem i Gordiejewem.

W grupie E spotkają się ze sobą dwie polskie pary: Szałankiewicz/Rudol oraz Fijałek/Bryl. Prócz tego zmierzą się oni z Austriakami –  Kunertem i Dresslerem oraz z Finami Piippo i Nurminen.

W grupie B rywalizować będą srebrni medaliści mistrzostw Polski – Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Trafili oni na wicemistrzów olimpijskich z Rio, którzy będą bronić tytułu mistrzów Europy, czyli na Włochów Daniele Lupo i Paolo Nicolaia. Do tego zmierzą się również z Norwegami Berntsenem i Solhaugą oraz Słoweńcami Zemljaką i Pokersniką.

Pośród pań znajdzie się jedna polska para, a mianowicie Kinga Kołasińska oraz Jagoda Gruszczyńska. Polki zagrają w grupie H  z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką, Niemkami Nadją Glenzke i Julią Grossner, a do tego z Austriaczkami Leną Plesiutschnig i Teresą Strauss.

 

Komentarze