Pięciosetowe starcie w Dąbrowie Górniczej!

15 paź 2017, 22:24

Dziś byliśmy świadkami kolejnego meczu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.Ekipa MKS Dąbrowa Górnicza podejmowała zespół Polskiego Cukru Muszynianki.Latem MKS przeszedł przebudowe.Z drużyny odeszło 11 zawodniczek a przyszło 10 innych – głównie młodych.Zawodniczki MKS-u wygrały dwie partię ale ekipa z Muszyny doprowadziły do ti-breaka i wygrała całe spotkanie.

Pierwszy punkt padł dla ekipy z Dąbrowy Górniczej i już po kilku akcjach zwodniczki tej ekipy uzyskały dwupunktowe prowadzenie (4:2).Jednak sytuacja szybko się odwróciła i drużyna Polskiego Cukru Muszynianki doprowadziła do remisu a potem zdobyła dwa punkty przewagi (4:6).Dalej gra była dość wyrównana , drużyny grały unkt za punkt, ale obie ekipy popełniały dużo własnych błędów (11:11).Kolejno punkty zdobyły skutecznymi zagraniami zawodniczki z MKS-u i uzyskały cztery oczka więcej od rywalek (16:12).W końcówce seta przewaga MKS-u stopniała tylko do jednego punktu (22:21).Trzy kolejne akcje padły łupem podopiecznych Magdaleny Śliwy i dzięki temu premierowa odsłona zakończyła się lepiej dla gospodyń.

Drugą partię znacznie lepiej rozpoczeły zawodniczki z Polskiego Cukru (3:1).Szybko jednak wynik na tablicy był remisowy (4:4, 6:6).W dalszej części zawodniczki Muszynianki dzięki swoim dobrym zagywkom i skutecznych akcjach objęły prowadzenie (14:10).Gospodynie jednak nie poddały się i odrobiły całą startę i zdobyły nawet dwupunktowe prowadzenie (17:19).W końcówce zespoły zdobywały punty seriami najpierw gospodynie potem zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki i doprowadziły do remisu (22:22).Jednak dwie ostatnie akcje skończyły się dobrze dla gospodyń i to one wygrały set w stosunku (25:23)

Już na początku trzeciego seta przewagę pięciopunktową uzyskały zawodniczki z Polskiego Cukru (8:3).Jednak gospodynie szybko powróciły do skutecznej gry i przewaga stopniała do jedngo punktu ale chwilę póżniej zawodniczki z zespołu Muszynianki zdobyły pięć punktów w serii (13:9).W kolejnych akcjach znacznie lepiej radziły sobie podopieczne trenera Serwińskiego, uzyskały aż osiem oczek przewagi (20:12).Do końca trzeciej partii zawodniczki z Polskiego Cukru Muszynanki utrzymały koncentrację i wygrały bardzo pewnie tą odsłonę przedłużając to spotkanie.

Czwartią partię skuteczniej rozpoczeły zawodniczki z Muszyny (6:2).Przewaga gości cały czas utrzymywała się i rosła. Wynik dla gospodyń był coraz bardziej nie korzystny (14:6).Zdecydowanie zespół Bogdana Serińskiego lepiej zagrywał a przede wszystkim bronił i blokował gospodynie.Element bloku znakomicie funkcjonował w tej odsłonie w ekipie gości.Wynik (19:11) wskazywał nam że będziemy w tym spotkaniu świadkami piatego seta.Do końca podopieczne Bogdana Sewińskiego świetnie zagrały w kontrach i gospodynie nie mogły wiele zdziałać.Set zakończył sie wynikiem (25:12).

Piąty i ostatni set lepiej rozpoczęły gospdynie, wynik już na początku był korzystny dla nich (4:0).Jednak bardzo szybko pojawił sie nam na tablicy wynik remisowy.Jednak gospodynie chwilę póżniej wyszły na dwupunktowe prowadzenie (10:8).Ale znowu blok zafunkconował u podopiecznych Bogdana Serwińskiego i to one doprowadziły do remisu a potem wyszły na dwupunktowe prowadzenie (10:12).Ale za chwilę mieliśmy w ti-breaku wynik remisowy po 12.Ostatecznie partię i cały mecz wygrała drużyna Polskiego Cukru Muszyny

MVP: Aleksandra Wójcik

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 2:3 (25:21, 25:23, 15:25, 12:25, 16:14)

MKS Dąbrowa Górnicza: Baidiuk, Martiunic, Tobiasz, Purchartova, Polak, Sikorska, Trivunovic, Colik, Michalewicz, Lipska, Dreczka

Polski Cukier Muszynianka: Brzózka, Śmieszek, Savić, Lis, Bociek, Redenkovic, Bałdyga, Karakascheva, Wójcik, Medyńska, Flakus