Strona główna Siatkówka Pierwsza kolejka PlusLigi poświęcona pamięci Miguela Falaski

Pierwsza kolejka PlusLigi poświęcona pamięci Miguela Falaski

0
Fot. PGE Skra Bełchatów

W czerwcu tego roku świat obiegła informacja, że Miguel Angel Falasca zmarł na zawał serca. Z inicjatywy PGE Skry Bełchatów oraz zarządu Polskiej Ligi Siatkówki na początku każdego meczu inauguracyjnej kolejki PlusLigi wybitny gracz i trener zostanie upamiętniony minutą ciszy.

Falasca trafił do polskiej ligi w 2008 roku, gdzie reprezentował PGE Skrę Bełchatów. Z klubem zdobył trzy tytuły mistrzowskie, trzy Puchary Polski a w Lidze Mistrzów wywalczył drugie miejsce. Jako szkoleniowiec Skry od razu zapisał na swoim koncie mistrzostwo kraju.

Zmarł w czerwcu tego roku, mając zaledwie 46 lat.

– Tak znacząca postać dla naszego klubu po prostu zasługuje, by o niej nigdy nie zapominać – mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów. –Trafił do nas jako mistrz Europy, zdobywał z nami mistrzostwo Polski jako gracz, i jako trener. W tym sezonie koszulka z nr 10 została zastrzeżona i będzie wisieć w hali, będziemy także chcieli przypominać o Miguelu przy wielu okazjach, bo jego niespodziewane odejście było dla nas wszystkich wstrząsem – dodaje prezes.

– Dziękuję panu dyrektorowi Marianowi Kmicie, że przyłączył się do naszej inicjatywy i wyraził zgodę na zmiany w transmisjach, tak byśmy mogli upamiętnić Miguela. Wielki sport, walka o medale, emocje to wszystko jest niezwykle ważne, myślę jednak, że szacunek i pamięć o ludziach naszej siatkówki to najwyższa z wartości – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

 

Źródło: informacja prasowa Polskiej Ligi Siatkówki

  http://credit-n.ru/offers-zaim/creditplus-online-zaimi.html

Komentarze