Pierwsza porażka Budowlanych Łódź!

30 lis 2016, 21:00

Spotkanie pomiędzy Tauronem MKS Dąbrową Górniczą a Budowlanymi Łódź okrzyknięte zostało hitem bieżącej kolejki ORLEN Ligi i na pewno kibice nie byli nim zawiedzeni. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się dopiero po pięciu setach.

Początek spotkania należał do łodzianek, które wyrobiły sobie kilkopunktowe prowadzenie (4:7). Gospodyniom udało się odrobić straty, głównie za sprawą skutecznej gry Eleonory Dziękiewicz (9:8). Siatkarki MKS-u miały już czteropunktowe prowadzenie (18:14) jednak bardzo szybko je stracił (18:17). W końcówce to dąbrowianki okazały się lepsze, wygrały seta 25:20.

Drugi set grany był punkt za punkt, zespoły “szarpały” grą, na przemian był bardzo skuteczne i popełniały błędy (10:7). W pewnym momencie gospodynie “odpaliły” i powiększyły swoją przewagę do pięciu punków (17:12). Łodziankom udało się wyrównać wynik (19:19) jednak drugi set padł łupem dąbrowianek (25:22).

Początek trzeciej partii, podobnie jak poprzedniej był wyrównany. Żadna z drużyn nie zdobyła bardziej znaczącej przewagi (10:10) Skuteczna gra Heike Beier zdołała poderwać jej zespół do walki (14:17), jednak gospodynie szybko doprowadziły do remisu (18:18). Ostatecznie trzeci set został wygrany przez łodzianki ze sporą, sześciopunktową przewagą (19:25).

Czwarty set został otworzony genialną serią zagrywek Groblenej (0:4). Budowlane prowadziły przez cały czas trwania partii, (7:10) jednak w pewnym momencie różnica między zespołami wynosiła tylko jeden punkt (13:14). Przyjezdnym udało się utrzymać skuteczność i wygrywając czwartego seta doprowadziły do tie-breaka (23:25).

Ostatni set spotkania padł łupem gospodyń, już na początku wyrobiły sobie przewagę (4:0). Podczas zmiany stron dąbrowianki prowadziły 8:6 a seria punktowych zagrywek Horki dała już siedem “oczek” różnicy między drużynami (12:5). Piąty set padł łupem gospodyń (15:7).

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 23:25, 15:7)

MVP: Helena Horka

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Weiss, Horka, Ganszczyk, Dziękiewicz, Scott, Paszek, Lemańczyk, Castiglione, Miros, Kaliszuk.

Budowlani Łódź: Beier, Vincourova, Polańska, Pycia, Grajber, Grobelna, Maj-Erwardt, Tobiasz.