Pierwsza wygrana i pierwsze punkty Wisły Płock w Lidze Mistrzów EHF

Aktualizacja: 27 paź 2023, 00:24
26 paź 2023, 22:34

Piłkarze ręczni Wisły Płock w końcu dopięli swego i zdobyli pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, pokonując na własnej hali zespół RK Celje wynikiem 30:25 w 6. kolejce spotkań. Dzięki tej wygranej wicemistrzowie Polski przedłużają swoje szanse na awans do 1/8 finału.

Wisła Płock pokonuje Celje w Lidze Mistrzów EHF

Przed początkiem dzisiejszego meczu Wisła Płock i Celje były jedynymi zespołami w grupie B bez żadnego zwycięstwa ani remisu na koncie. Było więc jasne, że jedni i drudzy będą chcieli zdobyć pierwsze punkty, aby nieco poprawić swoją sytuację i bardziej optymistycznie patrzeć na dalszą część sezonu.

Jednak to gospodarze od samego początku kontrolowali przebieg spotkania i po pierwszym kwadransie prowadzili już 8:2. Wiślacy zdołali utrzymać wyraźną przewagę nie tylko do przerwy, ale i do końca spotkania. Nie było w tym przypadku takich nerwów, jak przy okazji środowego meczu Industrii Kielce z Eurofarmem Pelister.

Warto odnotować, że jeszcze w pierwszej połowie spotkania czerwoną kartką za brutalny faul na Fazekasie zobaczył Stefan Żabić. Jeśli chodzi o najlepiej punktujących zawodników Wisły, to zdecydowanie wyróżnił się Dawid Dawydzik zdobywając 8 goli. Po cztery trafienia zanotowali Tomas Piroch, Przemysław Krajewski oraz Dmitry Zhitnikov.

Kolejny mecz na europejskiej arenie Wiślacy rozegrają 16 listopada z FC Barceloną na własnej hali.

Liga Mistrzów EHF: Industria Kielce pokonuje Eurofarm Pelister. Horror w 2. połowie meczu