Pierwsze starcie dla Vive Tauronu Kielce!

16 maj 2015, 21:07

W pierwszym meczu finałowym PGNiG Superligi Vive Tauron Kielce wygrało z Orlen Wisłą Płock 31:26. Spotkanie zostało rozegrane w Hali Legionów.

Początek spotkania był wyrównany i żadna z drużyn nie wychodziła na dwubramkową przewagę. Dopiero w 10 minucie po rzucie Cupicia gospodarzy wyszli na prowadzenie 5:3. W grze obydwu drużyn była widoczna nerwowość, co skutkowało stratami i słabą skutecznością.

Wisła szybko odpowiedziała na fragment lepszej gry rywali i w 17 minucie był już remis 5:5, a chwilę później to właśnie goście prowadzili 5:7. W 23. minucie było 7:9, ale ostatecznie to aktualni mistrzowie Polski schodzili do szatni z prowadzeniem (13:11).

Początek drugiej części należał do “Nafciarzy”, którzy doprowadzili do remisu 14:14. Następnie przez dłuższy okres gra toczyła się na zasadzie bramka za bramkę, aż do 45. minuty. Wówczas gospodarzy objęli prowadzenie 23:20 i nie oddali go już do końca spotkania. Ostateczny wynik pierwszego meczu finałowego to 31:26.

Najwięcej bramek w drużynie Vive Tauronu Kielce zdobył Krzysztof Lijewski (5), natomiast w Orlen Wiśle Płock Kamil Syprzak (7).