Pierwsze zwycięstwo Polek w Lidze Narodów!

17 maj 2018, 11:23

Biało-czerwone po niezwykle zaciętym meczu wygrały z Włoszkami w Siatkarskiej Lidze Narodów! Polki przegrywały w setach 1:2, ale doprowadziły do tie-breaka, z którego wyszły zwycięsko!

W drugim dniu grały zespoły, które wcześniej doznały porażki. Spotkanie lepiej zaczęły nasze rywalki, ale Polki nie dawały łatwo za wygraną i dotrzymywały tempa rywalkom. W drugim secie Polki pokazały się z bardzo dobrej strony. Świetnie w ataku radziła sobie Natalia Mędrzyk oraz Malwina Smarzek. Drugą odsłonę biało -czerwone wygrały bardzo pewnie do 14. Jednak w trzeciej partii triumfowały Włoszki i objęły prowadzenie w całym spotkaniu. Biało-czerwone po walce doprowadziły do piątego, decydującego seta. W tie-breaku podopieczne trenera Nawrockiego prowadziły już 7:1, Włoszki szybko wróciły do skutecznej i gry i doprowadziły do wyrównanej końcówki. Więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki i  to Polski ostatecznie wygrały pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Narodów.

Polska – Włochy 3:2 (21:25, 25:14, 19:25, 25:17, 15:12)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Mędrzyk, Smarzek , Witkowska oraz Nowicka, Łukasik i Polańska

Włochy: Ortolani, Malinov, Olivotto, Guerra, Lubian, Sylla, Parrocchiale oraz Pietrini, Cambi, Mingardi i Fahrv