Strona główna Pozostałe Pierwszy dzień Mistrzostw Europy za nami

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy za nami

0
Foto: 365.worldrugbyshop.com

W Gdynii rozgrywany jest trzeci i ostatni turniej o Mistrzostwo Europy w rugby siedmioosobowym. Pierwszego dnia rozegrano fazę grupową więc już wiadomo kto zagra o zwycięstwo a kto a pozostałe miejsca. 

Gospodarzem turnieju jest Reprezentacja Polski, trafiliśmy jednak do bardzo wyrównanej grupy z głównym faworytem do końcowego zwycięstwa czyli Francją. Dodatkowo w naszej grupie znalazły się jeszcze Gruzja i Wielka Brytania Lions.

W pierwszych dwóch meczach naszym reprezentantom sił starczyło tylko na pierwszą połowę. W meczu z Francją nasi zaczęli nawet od prowadzenia, ale potem już punktowali przeważnie Francuzi. W meczu z Wielką Brytanią do przerwy był rezultat remisowy, jednak po przerwie ekipa GP Lions pokazała pazur. Trzeci rywal czyli Gruzja wydawał się najsłabszym rywalem i właśnie z nim mieliśmy walczyć o trzecie miejsce. Jednak okazało się inaczej. Gruzja aż taka słaba się nie okazała ale i dla nas to był najsłabszy mecz. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w grupie i powalczymy w drabince BOWL czyli o miejsca 9-12. W półfinale zmierzymy się z Belgią.

W głównej drabince zmierzą się m.in Rosja, Hiszpania, obie reprezentacje Wielkiej Brytanii, czy Francja, której do obronienia tytułu Mistrza Europy brakuję już bardzo nie wiele. Dla części reprezentacji jest to ostatni sprawdzian przed Igrzyskami w RIO.

Grupa B:
Polska v Francja 19:40 (5:26)
Punkty: Robert Bosiacki 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Dawid Plichta 2 (pd), Daniel Gdula 2 (pd).
Polska v GB Lions 34:14 (14:14)
Punkty: Szymon Sirocki 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Plichta 4 (2pd).
Polska v Gruzja 0:45 (0:14)
Kolejność w grupie B: 1.GB Lions; 2.Francja; 3.Gruzja; 4.Polska.

 

Komentarze