Pierwszy mecz sezonu 2017/2018 za nami!

29 wrz 2017, 19:41

Pierwszy mecz sezonu 2017/2018 rozegrany został w Lubinie. Miedziowi podejmowali MKS Będzin. Spotkanie zakończyło się po trzech setach, pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 7:4. Cały czas utrzymywali przeciwników na dystans, co nie było łatwe, ponieważ Będzinianie byli w bardzo dobrej dyspozycji (12:8). Nakręceni Miedziowi nie zamierzali zwalniać tempa i coraz bardziej powiększali swoją przewagę (19:13). Łukasz Kaczmarek i Robert Taht szaleli w ataku zdobywając kolejne “oczka” dla swojej ekipy. Pierwszy set sezonu 2017/2018 padł łupem zawodników Cuprum Lubin (25:19).

Kolejna odsłona również zaczęła się lepiej dla Miedziowych (3:1). Będzinianie popełniali błędy w ofensywie, co gospodarze chętnie wykorzystywali. Po ataku Piotra Haina trener przyjezdnych, Stelio DeRocco, poprosił o czas dla swojej drużyny (8:4). Przerwa musiała zadziałać na będzinian pozytywnie – zaczęli małymi kroczkami odrabiać straty, aż ostatecznie wyszli na prowadzenie (12:14). Do samego końca seta lubinianom nie udało się wrócić na prowadzenie (14:16, 22:23). Błąd Tahta na zagrywce dał przyjezdnym pierwszą piłkę setową, jednak na szczęście dla Miedziowych Keith Pupart skończył swoją akcję punktem i rozpoczęła się gra na przewagi (24:24). Niezawodny dzisiaj Łukasz Kaczmarek skończył atak z prawego skrzydła i dzięki temu Cuprum prowadziło już 2:0 w setach (27:25).

Kolejna partia, tak samo jak poprzednie rozpoczęła się od prowadzenia lubinian (4:1). Będzinianie byli zupełnie bezradni, mogli tylko patrzeć jak rywale zdobywają kolejne punkty (7:1). Po kolejnym udanym ataku Kaczmarka różnica miedzy zespołami wynosiła już dziesięć “oczek” (13:3)! Siatkarze Cuprum Lubin nie zamierzali zwalniać tempa i wszystko wskazywało na to, że pierwszy mecz padnie ich łupem (18:7). Rafael Aaraujo próbował pobudzić swoich kolegów z zespołu punktowymi atakami, jednak on sam nie był w stanie wygrać meczu (21:9). Czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 25:12.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:19, 27:25, 25:12)

MVP: Michał Masny

Cuprum Lubin: Masny, Kaczmarek, Hain, Gunia, Pupart, Taht, Kryś

MKS Będzin: Kozub, Araujo, Grzechnik, Ratajczak, Waliński, Jordanow, Potera