Strona główna Siatkówka Reprezentacja Pierwszy turniej Ligi Światowej bez czterech kluczowych graczy!

Pierwszy turniej Ligi Światowej bez czterech kluczowych graczy!

0

Po wyczerpującym turnieju kwalifikacyjnym w Tokio wielu znawców siatkówki obawiało się o dyspozycję naszego zespołu podczas Ligi Światowej. Na chwilę obecną wiemy już na pewno, że na pierwszy turniej do Kaliningradu nie pojedzie aż czterech kluczowych zawodników naszej reprezentacji!

W Kaliningradzie, podczas pierwszego turnieju Ligi Światowej na pewno nie zobaczymy Fabiana Drzyzgi i Mateusza Miki. Obaj zawodnicy zostają w kraju, aby leczyć kontuzje. Zastąpić ich mają odpowiednio Paweł Woicki oraz Wojciech Żaliński.

Na tym jednak lista nieobecnych się nie kończy. Trener Stephane Antiga postanowił z wyjazdu zwolnić również Bartosza Kurka oraz kapitana naszego zespołu, Michała Kubiaka, którzy w tym czasie będą mieli okazję skorzystać z dwóch tygodni urlopu. w Kaliningradzie zastąpią ich Maciej Muzaj i Bartosz Bednorz.

Przypominamy, że pierwszy turniej Ligi Światowej rozpocznie się już 17 czerwca. Inauguracyjne spotkanie reprezentacja Polski rozegra z zespołem z Bułgarii. Kolejne dwa spotkania naszej drużyny odbędą się 18 i 19 czerwca, podczas których zmierzymy się z reprezentacją Rosji i Serbii.

Komentarze