Rewelacyjny mecz polskich piłkarzy ręcznych na MŚ! Kadra U-21 zremisowała z potęgą

22 cze 2023, 20:03

Reprezentacja Polski U-21 w piłce ręcznej po raz kolejny pokazała, że jest absolutną rewelacją rozgrywanych w Niemczech i Grecji mistrzostw świata. Biało-czerwoni w drugim grupowym meczu zremisowali 30:30 z wicemistrzami świata Chorwatami dzięki bramce w ostatniej sekundzie.

Rzut w ostatniej sekundzie na wagę remisu

W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata po 20-letniej przerwie reprezentacja Polski do lat 21 pokazała się z kapitalnej strony, rozbijając Amerykanów aż 47:22. Chorwaci z kolei zrewanżowali się Francuzom za porażkę w finale na turnieju sprzed czterech lat, wygrywając z nimi 27:26.

Pierwsza połowa meczu w Magdeburgu była w wykonaniu naszych zawodników znakomita. Po 19 minutach biało-czerwoni prowadzili 10:5, a osiem minut później aż 14:9. W samej końcówce pierwszej częsci polscy szczypiorniści nieco się odprężyli, czego efektem były niepotrzebne straty bramek. W efekcie do przerwy było 15:13.

Po zmianie stron Polacy prowadzili 20:16, ale od tego momentu wicemistrzowie świata ruszyli do ataku. Na dziewięć minuty przed końcem doprowadzili do stanu 23:23. Na pięć sekund przed końcem Chorwaci prowadzili 30:29, ale rzutem rozpaczy z 15 metrów Marcel Nowak doprowadził do wyrównania. To była ostatnia sekunda meczu!

Polska vs Chorwacja 30:30 (15:13, 15:17)

Po dwóch spotkaniach zarówno Polska, jak i Chorwacja mają po trzy punkty na koncie, jednak to biało-czerwoni mają lepszy bilans bramek, dzięki czemu prowadzą w tabeli grupy A. W ostatnim grupowym starciu zagrają z mistrzami świata, czyli Francuzami. Spotkanie to odbędzie się w piątek o godzinie 18:00.