Piłkarki ręczne w świetnej formie. Wróciły po pół roku i rozbiły rywalki

12 paź 2023, 19:03

Po półrocznej przerwie od ostatniego oficjalnego spotkania, które dało polskim piłkarkom ręcznym awans na mistrzostwa świata, w czwartek biało-czerwone wróciły na parkiet. W pierwszym październikowym meczu towarzyskim nasze zawodniczki pewnie ograły 34:26 rywalki z Argentyny.

Polki przygotowują się do MŚ

W kwietniu tego roku polskie piłkarki ręczne dwukrotnie ograły rywalki z Kosowa w finale kwalifikacji o udział w tegorocznych mistrzostwach. Biało-czerwone wystąpią więc na mundialu, który w dniach 29 listopada – 17 grudnia odbędzie się w Danii, Norwegii i Szwecji.

Reprezentantki Polki rozpoczną zmagania na MŚ 30 listopada, kiedy to w grupie F zmierzą się z Irankami. W kolejnych dniach czekają je jeszcze pojedynki z Niemkami i Japonkami. Na ponad miesiąc przed startem imprezy, biało-czerwone rozegrały pierwszy z dwóch meczów towarzyskich.

Pewne zwycięstwo Polek nad Argentynkami

W czwartkowe popołudnie biało-czerwone wygrały 34:26 z Argentynkami. Już po pierwszej połowie miały wyraźną przewagę, triumfując 18:12. Po zmianie stron potwierdziły swoją przewagę i choć rywalki postawiły nieco trudniejsze warunki, to Polki w końcowym rozrachunku były znacznie lepsze.

Przed polskimi piłkarkami ręcznymi jeszcze jeden mecz towarzyski z Argentynkami (sobota, godz. 20:30). Jeszcze przed startem mistrzostw świata biało-czerwone zagrają w Posten Cup, turnieju organizowanym przez Norweską Federację Piłki Ręcznej. Polki zagrają z Islandkami (23 listopada), zawodniczkami z Angoli (25 listopada) i Norweżkami (26 listopada).