Strona główna Pilka reczna Piotr Adamczak wraca w rodzinne strony. Zagra w rewelacji tego sezonu PGNiG...

Piotr Adamczak wraca w rodzinne strony. Zagra w rewelacji tego sezonu PGNiG Superligi

0

Karuzela transferowa Energi MKS Kalisz mknie w najlepsze. Drużyna, która w tym roku zaskoczyła wszystkich i awansowała do rundy finałowej, już myśli o przyszłym sezonie. Kontrakt z kaliskim klubem podpisał Piotr Adamczak.

Uścisk dłoni prezesa może oznaczać tylko jedno: klamka zapadła, kontrakt podpisany. To już czwarta nowa umowa, jaką kaliski klub podpisał w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej na występy w barwach Energi MKS zdecydowali się Maciej Pilitowski, Błażej Potocki i Artem Padasinow.

30-letni Piotr Adamczak, nowy prawy rozgrywający Energi MKS, to wychowanek Ostrovii Ostrów Wielkopolski, później zawodnik pierwszoligowego SMS-u Gdańsk, skąd szybko wypłynął na szerokie wody. W latach 2007–2012 występował w Zagłębiu Lubin, z którym w sezonie 2007/2008 zdobył wicemistrzostwo Polski.

Sezon 2012/2013 spędził w Górniku Zabrze, a kolejny w Gwardii Opole. W roku 2014 przeszedł do pierwszoligowych Mebli Wójcik Elbląg, z którymi w sezonie 2015/2016 wywalczył awans do Superligi. Od lipca zagrzeje miejsce w Kaliszu – na dwa lata – co oznacza, że w barwach Energi MKS zagrają ramię w ramię dwaj bracia, Paweł i o dwa lata młodszy Piotr. Będzie on, obok Marka Szpery i Bartosza Wojdaka, trzecim prawym rozgrywającym Energi MKS.

Komentarze