Strona główna Pilka reczna Piotr Przybecki: Musimy przemyśleć kilka rzeczy

Piotr Przybecki: Musimy przemyśleć kilka rzeczy

0

Przed kadrą Piotra Przybeckiego najważniejsze spotkania. Już w piątek rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Turniej, który w ostatni weekend odbył się w Hiszpanii był dla reprezentantów Polski próbą generalną przed tym co czeka ich już od najbliższego piątku w Portugalii. Tam spotkają się z gospodarzami, a także reprezentacji Cypru i Kosowa. Szansę gry w eliminacjach do przyszłorocznego Mundialu otrzyma tylko zwycięzca turnieju.

Rywalizacja w Hiszpanii, a także turniej, który odbył tuż przed końcem 2017 roku w Gdańsku, dały Przybeckiemu wiele materiału do analizy. – Nikt mnie szczególnie nie zaskoczył. Próbowaliśmy wielu wariantów i na każdej pozycji było ciekawie, mamy alternatywy. Musieliśmy nieco oszczędzać Pawła Paczkowskiego, więcej gry potrzebuje Rafał Przybylski – mówi Piotr Przybecki cytowany przez oficjalną stronę Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Mamy kilka dni do wykorzystania przed pierwszym meczem w Portugalii. Musimy przemyśleć kilka rzeczy, szlifować ostatnie elementy i pamiętać, że gramy nie tylko z gospodarzami turnieju – powiedział przed zbliżającym się turniejem eliminacyjnym trener reprezentacji Polski – dodał.

Dziś reprezentanci Polski udali się już do Portugalii. Pierwsze spotkanie turnieju prekwalifikacyjnego odbędzie się w piątek. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą reprezentanci Kosowa.

Komentarze