Strona główna Sporty zimowe “Piter” w formie

“Piter” w formie

0

Piotr Żył zajął drugie miejsce w turnieju Letniej Grand Prix w Einsiedeln i został nowym liderem cyklu. Piąte miejsce w zawodach zajął Kamil Stoch.  

Konkurs w Szwajcarii regrano według nowych, testowanych latem przepisów. Na końcową notę składały się 3 skoki 0 kwalifikację i dwie serie konkursowe. Po piątkowych kwalifikacjach stawce przewodził Austriak – Michael Hayboeck. Jednak w pierwszej spisał się nieco słabiej i spadł na trzecią lokatę. Przed ostatnią turą prowadził Freitag z przewagą 0,1 punktu nad drugim Schlierenzauerem.

Druga, finałowa seria była znakomita w wykonaniu Piotra Żył, który w znakomitym stylu skoczył 115 metrów i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji ustępując miejsca jedynie genialnemu dzisiaj Gregorowi.

Ze swoich skoków może być zadowolony także Kamil Stoch, który zmazał plamę sprzed dwóch tygodni, kiedy to w konkursie w Wiśle nie załapał się nawet do finałowej serii i zajął dzisiaj dobrą piątą lokatę. Dawid Kubacki był 13. a Maciej Kot 21.

Dzięki dobrej postawie w dzisiejszym konkursie pozycję lidera w generalce zajął Piotr Żyła. Kolejne zawody 15 sierpnia w Courchevel.

Autor: Bartosz Węgielnik

Foto: fis-ski-com