PK w Czajkowskim: Zwycięstwo Eisenbichlera, Murańka w czołowej dziesiątce

12 mar 2016, 16:26

Markus Eisenbichler wygrał w Czajkowskim (HS140) przedostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Do drugiej serii zawodów awansowała trójka podopiecznych Macieja Maciusiaka. Najlepszy Klemens Murańka zajął 10. miejsce.

Sobotnia rywalizacja na rosyjskiej skoczni w Czajkowskim (HS140) oznaczała przedostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej znalazły się nazwiska 41 skoczków, w tym sześciu reprezentantów Polski.

Pierwszy na belce startowej skoczni Shezhinka zameldował się Jakub Kot. 26-letni zawodnik z Limanowa oddał słabą próbę, skacząc jedynie 111,5 metra. Niestety rezultat ten oznaczał miejsce poza czołową “30”, i nadal pozostawił skoczka AZS Zakopane w cieniu młodszego brata Macieja (25. miejsce w dzisiejszych zawodach PŚ w Titisee-Neustadt). Nie wiele lepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Drużynowy mistrz świata juniorów z Val di Fiemme 2014 wylądował na 111 metrze. Dzięki lepszym notom za styl uplasował się pozycję wyżej od skaczącego wcześniej Jakuba Kota, jednakże zawody skończył podobnie jak kolega z kadry na I serii rywalizacji. Podobny los spotkał także Krzysztofa Bieguna, który mimo oddania przyzwoitej próby na odległość 123 metrów, sobotnie zmagania zakończył na jednym oddanym skoku. Do drugiej serii awansowali natomiast Klemens Murańka (128 metrów, 17. miejsce), Jakub Wolny (123 metry, 23. miejsce) oraz Jan Ziobro (122,5 metra, 27. miejsce).

W drugiej serii zawodów trójka polskich reprezentantów oddała dobre, powtarzalne skoki. Pozwoliły one awansować podopiecznym trenera Macieja Maciusiaka o kilka pozycji w końcowej klasyfikacji konkursu. Jan Ziobro (121,5 metra, 21. miejsce), Jakub Wolny (120 metrów, 19. miejsce), Klemens Murańka (127,5 metra, 10. pozycja). Konkurs w Czajkowskim wygrał Niemiec Markus Eisenbichler (141,5/139) przed swoim rodakiem Karlem Geigerem (141m/134,5) oraz Słoweńcem Cene Prevcem (135/132,5)