PK w Lillehammer. Świetne skoki Polaków, Maciej Kot wygrał zawody!

4 lut 2024, 12:38

Polscy skoczkowie narciarscy pokazali się z bardzo dobrej strony w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Pierwszy konkurs wygrał Maciej Kot, natomiast w drugich zawodach na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Wolny.

Niezła forma Macieja Kota w ostatnich tygodniach

W obecnym sezonie Maciej Kot wystąpił w sześciu zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pięciu pierwszych przypadkach nie zdołał awansować do drugiej serii. Jedyne punkty zdobył w Zakopanem w ramach PolSKIego Turnieju, gdzie ostatecznie uplasował się na 27. pozycji.

W ostatnich dniach Kot startował w Pucharze Kontynentalnym i tam radził sobie zdecydowanie lepiej. Przed tygodniem w Willingen zajął najpierw 18. miejsce, a dzień później zakończył konkurs na 5. miejscu. Dziś z kolei uzyskał najlepszy wynik w Lillehammer.

Kot wygrał PK w Lillehammer

Kot wygrał pierwszy niedzielny konkurs PK w Lillehammer. Uzyskał najlepszą łączną notę po skokach na 125,5 metra i 132 metry. Na drugim miejscu znalazł się Norweg Fredrik Villumstad, a trzeci był Maksim Bartolj. Piąte miejsce zajął natomiast Klemens Murańka.

W drugim niedzielnym konkursie w Lillehammer z kolei najlepszy był Maximilian Ortner, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Wolny. Tym razem Maciej Kot uplasował się na 9. pozycji, a 16. był Klemens Murańka.

PŚ w Willingen: Kosmiczny skok Forfanga! Zniszczoł znowu wysoko