PK w Planicy: Żyła znów tuż za podium w Planicy

7 lut 2016, 12:38

Phillip Aschenwald ponownie najlepszy podczas niedzielnego konkursu Pucharu Kontynetalnego w Planicy.Dzisiejsze zawody rozpoczęły się godzinę wcześniej, ponieważ pogorszeniu uległy warunki. Najlepszym z Polaków znów był Piotr Żyła, który tak jak wczoraj zajął 4. miejsce.

Reprezentant Austrii – Aschenwald prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał odległość 137,5 m. W drugiej serii zwycięzca sobotniego konkursu skoczył na 133 metrze i z przewagą 16,3 punktu nad Markusem Eisenbichlerem (129,5 m i 133,5 m) wygrał kolejny słoweński konkurs. Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner (132 m i 128 m).

Tuż za czołową trójką po raz kolejny sklasyfikowany został Piotr Żyła. Po pierwszej serii był ósmy po skoku na 136,5 metr. W serii finałowej reprezentant kadry A doleciał do 130 metra i ostatecznie był czwarty ze stratą 0,6 punktu do podium. Polak wyprzedził Bora Pavlovcica (133 m i 132,5 m), Tomaza Naglica (129,5 m i 130 m) i Alexa Insama (128 m i 127 m).

Ósmą lokatę zajął kolejny z reprezentantów Polski – Jakub Wolny (127,5 m i 123,5 m). W pierwszej dziesiątce konkursu znaleźli się także: Thomas Hofer (127 m i 126 m) i Anze Semenic (132 m i 125,5 m).

Pucharowe punkty zdobyli także następujący Polacy: piętnasty Klemens Murańka 125 m i 118,5 m) i dziewiętnasty Krzysztof Biegun (123 m i 129,5 m). Awansu do finałowej serii nie wywalczył trzydziesty pierwszy Jan Ziobro (121 m) i czterdziesty Przemysław Kantyka (109 m).

Pierwszą serię konkursową rozpoczęto z 9. belki. Po skokach 18 zawodników wydłużono rozbieg do 10. platformy. Natomiast finałowa runda odbyła się w całości z 10. belki startowej.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 13-14 lutego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.