PK w Sapporo: Hvala wygrywa, dwóch Polaków w drugiej dziesiątce

24 sty 2016, 10:24

Jaka Hvala wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. Dość słabo spisali się nasi reprezentacji. Tylko dwóch z nich awansowało do drugiej serii zawodów.

Konkretnie, Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie zajął 17. lokatę(skoki 117 i 118 metrów) i Przemysław Kantyka(110 i 119 metrów)-20. miejsce. Trzech Polaków: Adam Ruda, Łukasz Podżorski i Dawid Jarząbek nie awansowali do serii finałowej.

Za plecami Słoweńca, który oddał najdłuższy skok zawodów(139,5 metra), na “pudle” znaleźli się Niemiec Karl Geiger i jego rodak Bor Pavlovic. Dla 23-letniego czterokrotnego medalisty mistrzostw świata juniorów to trzecie podium podczas weekendu w Sapporo. Z dnia na dzień szło mu lepiej. W piątek był 3., wczoraj 2., a dziś w końcu wywalczył upragnione zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej PK wciąż prowadzi David Siegel, który w Japonii się w ogóle nie zjawił. Kolejne zawody odbędą się 30 i 31 stycznia w austriackim Bischofschofen.