PK w Zakopanem: Dublet Wohlgenannta, podium Ziobry

Aktualizacja: 14 lut 2016, 20:54
14 lut 2016, 12:35

Ulrich Wohlgenannt ponownie najlepszy w Zakopanem. Reprzentant Austrii wyprzedził swojego kolegę z reprezntacji Thomasa Dietharta. Na najniższym stopniu podium znalazł się Jan Ziobro!

Wohlgenannt prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 123 m (nota 141,1 pkt) Tuż za nim znajdowali się jego koledzy z reprezentacji Thomas Diethart i Florian Altenburger, którzy tracili do lidera odpowiednio 2,7 i 3,4 pkt. Najwyżej z Polakow plasował się Jakub Wolny (5. miejsce). Oprócz niego w czołowej “10” byli jeszcze Jan Ziobro i Łukasz Podżorski (7. i 9. miejsce). Do punktowanej “30” wskoczyło siedmiu Polaków. Pozostała czwórka zajęła miejsce niemal po sobie. Byli to Bartłomiej Kłusek i Przemysław Kantyka (14. i 15. miejsce) oraz Krzysztofowie Miętus i Biegun (17. i 18. pozycja). Do drugiej serii nie awansowali: Adam Ruda (33. miejsce), Andrzej Zapotoczny (40. lokata), dość niespodziewanie Klemens Murańka (44. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (57. pozycja) i Tomasz Byrt, który został zdyskwalifikowany.

W drugiej serii Polacy spisali się jeszcze lepiej. Tylko Łukasz Podżorski i Krzysztof Miętus spadli w klasyfikacji. Pierwszy z nich znalazł się tuż za czołową “10” a drugi otworzył trzecią dziesiątkę. Sygnał do ataku dał Krzysztof Biegun, któemu skok na odległość 130,5 m pozwolił zająć 10. miejsce, Przemysław Kantyka przesunał się na 12. lokatę, Bartłomiej Kłusek dzięki odległości 127,5 m zajął 6. miejsce wspólnie z Clemensem Aignerem. Jeżeli chodzi o najwyżej sklasyfikowanych Polaków to Jan Ziobro uzyskał 131 metrów co pozwoliło mu nie tylko na wyprzedzenie Jakubem Wolnego, ale również kilku innych zawodników. Lepsi byli tylko Diethart i Wohlgenannt, który skakał dziś w innej lidze. Dzięki temu nasz zawodnik zajął 3. miejsce! Jeżeli chodzi o wspomnianego Wolnego to skoczył on 132 metry, ale nota za skok był niższa niż u Ziobry. Pozwoliło mu to jednak na zajęcie miejsca tuż za czołową “3”. Strata do kolegi z reprzentacji wyniosła 4,3 pkt.