PK: Zniszczoł najlepszy z Polaków

15 mar 2015, 22:47

W rosyjskim Niżnym Tagile odbył się dziś ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zwycięzcą został Słoweniec Anze Semenic, który oprócz dzisiejszego zwycięstwa, wygrał też klasyfikację generalną tego cyklu.

W konkursie wystartowało 6 reprezentantów Polski, najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, który zajął 4. miejsce. Lepsi od niego, oprócz Semenicia, okazali się Niemiec Stephan Leyhe i Norweg Tom Hilde. Oprócz Zniszczoła, w drugiej serii znaleźli się także Krzysztof Biegun (8. miejsce), Dawid Kubacki (16. miejsce), Andrzej Stękała (18. miejsce), Stefan Hula (20. miejsce). Do drugiej serii nie awansował Bartłomiej Kłusek (39. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego najwyżej z Polaków, na szóstym miejscu, sklasyfikowany został Dawid Kubacki.