PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Zabrzu

Aktualizacja: 19 sty 2023, 13:54
20 paź 2019, 19:49

ŁKS Łódź zremisował 1:1 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki strzelali w dzisiejszym meczu Hiszpanie, dla Łodzian Dani Ramirez, natomiast dla gospodarzy Igor Angulo.

Pierwsza połowa pomimo braku goli dała sporo emocji zgromadzonej w Zabrzu publiczności. W 14. minucie bramkarz łódzkiej drużyny popisał się świetną interwencją po strzale z rzutu wolnego Erika Janzy. Słoweniec nie dawał jednak za wygraną i kiedy to już piłkarze powoli byli myślami w szatni, ponownie popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Tym razem jednak bramkarza Arkadiusza Malarza wyręczyła poprzeczka.

Sytuacja na tablicy wyników zmieniła się na początku drugiej części gry. Dani Ramirez po ładnej indywidualnej akcji strzelił w górny prawy róg bramki Górnika i zapewnił gościom prowadzenie. Bramka ta dodała wiatru w żagle Łodzianom, jednak ci nie potrafili tego przekuć w kolejne trafienie. Kiedy spotkanie dobiegało już do końca, gospodarzom wreszcie udało się odpowiedzieć na cios z początku drugiej połowy. W 79. minucie doświadczony Igor Angulo po podaniu Bauzy z prawej strony doprowadził do wyrównania. Zabrzanie wyraźnie nie byli usatysfakcjonowani podziałem punktów i w ostatnich minutach spotkania przejęli inicjatywę, jednak na niewiele to się zdało i rezultat pozostał bez zmian.

Górnik Zabrze nie sprostał roli faworyta w dzisiejszym spotkaniu i musi się zadowolić zaledwie jednym zdobytym punktem w meczu z beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Oznacza to, że Zabrzanie znajdują się po dzisiejszym meczu na 11. pozycji w tabeli, natomiast goście niezmiennie okupują strefę spadkową.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)