PL: Jastrzębianie triumfują po tie-breaku!

12 gru 2018, 20:43

W 11 kolejce siatkarskiej PlusLigi w hali w Lubinie zmierzyli się miejscowi, czyli Cuprum Lubin oraz ekipa Jastrzębskiego Węgla. Goście prowadzili już 2:1 w setach, lecz gospodarze doprowadzili do piątej partii. W decydującej odsłonie lepsi okazali się goście i to oni zapisali dwa punkty na swoim koncie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze (5:2). Goście oczywiście nie zamierzali tak łatwo się poddać i po kilku chwilach ruszyli do walki. Po paru minutach na tablicy pojawił się remis (9:9). W środkowej części partii inicjatywę przejęli goście (13:15). Miejscowi bardzo szybko wrócili do skutecznej gry i odbudowali swoją przewagę (19:17). Do końca odsłony było sporo walki, ale ostatecznie zwycięstwo przypadło lubinianom (25:23).

Drugą partię z wysokiego “C” otworzyli przyjezdni (3:7). Gospodarze jednak gonili gości z Jastrzębia i łapali z nimi kontakt punktowy (10:11). To było za mało i nie wystarczyło do przełamania podopiecznych trenera de Georgiego. Jastrzębianie rozegrali bardzo ciekawą i skuteczną końcówkę. W tych decydujących momentach pokazali, na co ich stać i powiększali swoją przewagę (17:21). Goście więc pewnie wygrali odsłonę i wyrównali stan meczu.

W trzeciego seta skuteczniej weszli goście (4:8). Miejscowi nie byli w tej partii w stanie zawiązać równej walki z przyjezdnymi. Po kilku chwilach przewaga jastrzębian jeszcze bardziej się uwidoczniła (11:18). Do końca partii gospodarze nie odbudowali swojej gry i musieli zaakceptować porażkę (20:25) oraz nastawić się na walkę o doprowadzenie do tie-breaka.

Czwartą partię od dwóch oczek przewagi rozpoczęli gospodarze (7:5). Goście z Jastrzębia szybko wrócili do gry i doprowadzili do remisu (12:12). W końcówce to jednak lubinianie zagrali skuteczniej. Najpierw osiągnęli trzy cenne punty przewagi nad gośćmi z Jastrzębia (22:19). Do zakończenia odsłony gospodarze utrzymali swoją wysoką dyspozycję i zwyciężyli (25:21). O losach meczu musiał decydować tie-break.

Piątą decydującą odsłonę lepiej otworzyli goście (4:6). Jastrzębianie kontrolowali przebieg tie-breaka i utrzymywali spory dystans (8:11). Do końca meczu nie było już właściwie dużo walki. Przyjezdni pewnie zakończyli tie-breaka (9:15) i mogli cieszyć się ze zdobycia kolejnych punktów.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:21, 9:15)

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, Gruszczyński, Makoś

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czyrniański, Kosok, Bucki, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Hidalgo Oliva, Wolański, Hain, Popiwczak