Strona główna Siatkówka PlusLiga PL: Bełchatowianie bez większych problemów zwyciężyli w Sosnowcu!

PL: Bełchatowianie bez większych problemów zwyciężyli w Sosnowcu!

0

Dzisiaj w hali w Sosnowcu siatkarze MKS-u Bedzin i PGE Skry Bełchatów rozegrali pierwsze tym 2019 roku spotkanie w ramach rozgrywek PlusLigi. Mistrzowie Polski przyjechali na ten mecz w osłabieniu. Goście nie pozwolili drużynie MKS-u na wygranie choćby seta i zgarnęli całą pule punktów.

Spotkanie lepiej otworzyli przyjezdni z Bełchatowa (3:6). Gospodarze próbowali walczyć, ale mistrzowie Polski wyraźnie potwierdzali swoją wyższość (12:16). Do końca premierowej odsłony siatkarze z Bełchatowa utrzymali wysoką dyspozycję i zwyciężyli (25:22).

Drugą partię z wysokiego poziomu rozpoczęli mistrzowie Polski (1:4). Podobnie jak w poprzednim secie siatkarze PGE Skry budowali szybko swoją przewagę (10:16). Goście doskonale radzili sobie w każdym elemencie. przez co bez większych kłopotów triumfowali także i w tej odsłonie (14:25).

W trzecim secie na początku oba zespoły pokazały kibicom na hali i przed telewizorami wyrównaną walkę (4:4). Jednak za kilka chwil to znów ekipa z Bełchatowa przejęła kontrolę nad tą partią (12:14). Przyjezdni dzięki swojej dobrej postawie szybko zakończyli spotkanie i zgarnęli trzy oczka do swojego dorobku.

MKS Będzin -PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)

MVP: Jakub Kochanowski

MKS Będzin: Tomasz Kowalski, Ratajczak, Grzechnik. Fornal, Peszko, Faryna, Langlois, Williams, Buchowski, Potera

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Teppan, Kłos, Kochanowski, Katić, Ebadipour, Rodriguez, Łomacz, Orczyk, Piechocki

Komentarze