PL: Bełchatowianie triumfują u siebie!

7 lis 2018, 20:37

W hali Energia w Bełchatowie podczas meczu 6 kolejki PlusLigii zmierzyły się ekipa mistrzów Polski PGE Skry Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Po czterech setach lepsi okazali się miejscowi.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli przyjezdni (2:4). Gospodarze szybko wrócili do skutecznej gry i zaczęli budować przewagę (12:7). Do samego końca partii goście walczyli i odrabiali przewagę (23:23). Decydujące fragmenty pierwszej odsłony były zacięte. W tych momentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i zwyciężyli po grze na przewagi (32:30).

Drugą partię od skuteczniejszej gry zaczeli gospodarze (6:4). Goście zerwali się do walki i po kilku chwilach doprowadzili do remisu (12:12). Gra mistrzów Polki falowała i była dość nierówna. Przyjezdni wykorzystali chwilę słabości gospodarzy i objęli prowadzenie (17:19). Końcówka także zdecydowanie należała do ekipy z Rzeszowa. Przyjezdni rozegrali dobry set i doprowadzili do wyrównania stanu meczu.

W trzeci set nieco lepiej weszli goście (4:6). Przyjezdni kontynuowali dobra passę z poprzedniego seta. Gospodarze nie dawali za wygraną i walczyli doprowadzając do remisu (14:14). Po dwóch błędach goście, bełchatowianie uzyskali dwa oczka zaliczki. Końcówka odsłony znów była zacięta (19:19), obie ekipy chciały przełamać swoją niemoc. Lepiej ponownie w grze na przewagi wypadli gospodarze (26:24). Bełchatowianie tym samym objęli prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Czwartą partię z wysokiego “C” rozpoczęli miejscowi (6:2). Rywale próbowali walczyć, ale brakowało im argumentów. Gospodarze prowadzili bardziej urozmaiconą grę i utrzymywali przez cały czas dwa, trzy oczka zaliczki (14:11). W końcówce partii miejscowi stracili kilka ważnych oczek i znów mieliśmy ciekawą końcówkę (21:19). Decydujące momenty lepiej rozwiązali bełchatowianie. Zwyciężyli spotkanie w czterech partiach, a goście pozostaje wciąż bez zwycięstwa.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (32:30, 21:25, 26:24, 25:21)

MVP: Mariusz Wlazły

PGE Skra Bełchatów: Droszyński, Wlazły, Teppan, Węgrzyn, Filipek, Kłos, Kochanowski, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Antosiewicz, Łomacz, Orczyk, Piechocki, Milczarek

Asseco Resovia Rzeszów: Shoji, Lemański, Redwitz, Jarosz, Schulz, Rossard, Perłowski, Buszek, Mika, Możdżonek, Dryja, Smith, Perry, Masłowski